«Нафтогаз» попередив про загрозу зриву опалювального сезону в 30 містах

Читать на русском
НАК Нафтогаз України попередив про ризик припинення газопостачання з 1 лютого 2020 року 37 виробників тепла, які не виконують вимоги щодо розрахунків для отримання газу в межах ПСО.

НАК «Нафтогаз України» попередив про ризик припинення газопостачання з 1 лютого 2020 року 37 виробників тепла, які не виконують вимоги щодо розрахунків для отримання газу в межах ПСО.

Про це повідомляє пресслужба НАК.

Як зазначили в прес-службі, станом на 23 січня 2020 року підприємствам теплоенергетики для продовження отримання газу з 1 лютого в рамках ПСО необхідно сплатити понад 454,4 млн грн. Остаточний розрахунок за газ, спожитий у грудні 2019 року, має бути здійснений до 25 січня.

«Неналежні розрахунки таких підприємств за газ створюють загрозу для теплопостачання споживачів у 30 містах в опалювальний період. Компанія письмово повідомила ці підприємства про необхідність проведення термінових розрахунків для уникнення припинення газопостачання», - йдеться в повідомленні.

У «Нафтогазі» нагадали, що урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

  • підписання договору з «Нафтогазом» відповідно до законодавства;
  • виконання хоча б однієї з умов нижче:
  • дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); або
  • укладення з «Нафтогазом» та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ.
  • погодження з «Нафтогазом» та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

«У всіх інших випадках «Нафтогаз» не має правових підстав для постачання газу тепловиробникам та підписання з ними актів передачі-приймання газу на пільгових умовах», - зазначили в пресслужбі.

Нагадаємо, Україна з початку опалювального сезону знизила запаси в ПСГ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал