Тіла загиблих унаслідок катастрофи Boeing в Ірані доставлять до України в січні

Читать на русском
Тіла громадян України, які загинули під час катастрофи Boeing 737 в Ірані, будуть репатрійовані на батьківщину 20-21 січня.

Тіла громадян України, які загинули під час катастрофи Boeing 737 в Ірані, будуть репатрійовані на батьківщину 20-21 січня.

Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) Олексій Данилов 11 січня.

Катастрофа літака МАУ в Ірані: що відомо цієї миті (доповнено)Український літак авіакомпанії МАУ впав 8 січня в Ірані. На борту літака було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Усі загинули.

У коментарі BBC News Україна він заявив, що 30% тіл вже ідентифіковані, в Україну їх доставлять «орієнтовно 20-21 січня».

Також він зазначив, що українська влада знала про ураження літака іранською ракетою ще до того, як цю версію почали озвучувати в світовому співтоваристві.

«Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. <...> Ми не могли зробити це відразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран - це дуже складна країна, і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців назад», - сказав Данилов, зазначивши, що саме наявність у Києва доказів змусило Тегеран визнати помилку.

Також Данилов запевнив, що іранська влада повністю візьме на себе виплату компенсацій.

Нагадаємо, сім'ї загиблих пасажирів рейсу «Тегеран-Київ» отримають від авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» всі належні страхові виплати та компенсації згідно з міжнародними правилами.

Як відомо, 8 січня літак української авіакомпанії МАУ розбився неподалік Тегерана приблизно за три хвилини після зльоту з аеропорту «Імама Хомейні». На борту було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв катастрофи літака - 11 українців.

Сьогодні, 11 січня, іранська військово-політична формація Корпус вартових ісламської революції (КВІР) взяла на себе повну відповідальність за катастрофу українського літака.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: