В Україні вперше з 1991 зафіксували дефляцію в грудні

Читать на русском
Уперше за роки незалежності України в грудні було зафіксовано зниження цін - зафіксована дефляція.

Уперше за роки незалежності України в грудні було зафіксовано зниження цін - зафіксована дефляція.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook ввечері в четвер, 9 січня.

Зокрема, він прокоментував публікацію Держстату про падіння цін в грудні 2019 року і уповільнення річної інфляції 4,1%, що нижче від цілей Нацбанку.

«Згідно з оприлюдненими даними Держстату, вперше за роки незалежності України в грудні на споживчому ринку спостерігалася дефляція - ціни знизилися на 0,2% (раніше в грудні фіксувалося лише зростання цін, зокрема, найнижче зростання склало 0,2% в 2011-2012 рр.)», - написав міністр.

За його словами, в річному численні споживча інфляція продовжила стрімко сповільнюватися - до 4,1% (у порівнянні з 5,1% в листопаді) і в підсумку була близька до нижньої межі цільового діапазону 5% +/- 1в.п. В цілому за підсумками 2019 року споживча інфляція нижча як від прогнозу на початку грудня - 4,5%, так і від прогнозу середини жовтня (урядовий прогноз - 6,7%).

Базовий індекс споживчих цін знизився на 0,3% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 3,9% у порівнянні з 4,8% в листопаді), небазовий індекс споживчих цін за розрахунками Мінекономіки знизився на 0,1% (у річному обчисленні уповільнив зростання до 4,3% у порівнянні з 5,6% в листопаді).

За словами Милованова, нетипове для грудня зниження цін викликане:

  • суттєвою ревальвацією гривні (тільки протягом грудня середньомісячний обмінний курс гривні до долара США зміцнився на 3,1%), що створювало дефляційний вплив на внутрішні ціни (знизилися ціни на переважно імпортні товари: фрукти, одяг і взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо і масла, автомобілі тощо)

  • зниженням ціни на природний газ для потреб населення на 11,2% (з початку року ціни знизилися на 28,7%).

Милованов додав, що насичення окремих сегментів продовольчого ринку нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів. Це дозволило зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними в порівнянні з попереднім місяцем.

Нагадаємо, Милованов прогнозує подальше зміцнення курсу гривні.

Також Милованов розповів, якими будуть зарплати українців у 2020.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...