Справа «Спецтехноекспорту»: захисту обмежили строки для ознайомлення з розслідуванням

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива і прокурора про встановлення строків для ознайомлення з матеріалами слідства.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Суд обмежив до 14 січня строки для ознайомлення з розслідуванням детективів Національного антикорупційного стороні захисту у межах справи державного госпрозрахункового зовнішньоторговельного підприємства «Спецтехноекспорт».

Таке рішення 21 грудня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомили «Слово і Діло» у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Як відомо, у цій справі НАБУ підозрює звільненого директора «Спецтехноекспорту» Владислава Бельбаса, його попередника Павла Барбула, екс-заступника директора СТЕ Володимира Муцинова, колишнього заступника начальника департаменту СТЕ Дениса Панасенка та екс-начальника відділу СТЕ Тимофія Романюка.

Детективи встановили, що у 2009 році за ініціативи керівництва «Спецтехноекспорту» уклало з іноземною компанією Global Marketing SPLTD угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «Спецтехноекспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену держпідприємством «Завод 410 ЦА» для Міністерства оборони Індії (Штабу Військово-повітряних сил). Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що «Спецтехноекспорт» заплатило $2,22 млн. Натомість детективи НАБУ встановили, що Global Marketing SPLTD заявлені послуги не надавав, хоча між «Спецтехноекспортом» та іноземною фірмою були підписані акти про виконання робіт. На основі зазначених актів «Спецтехноекспорт» перерахував $2,2 млн на рахунок Global Marketing SPLTD у банку Noor Islamic Bank в ОАЕ. Таким чином, держпідприємству завдали шкоди на вказану суму.

Нагадаємо, НАБУ і САП завершили розслідування справи «Спецтехноекспорту». Раніше суд зняв браслет з Бельбаса.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: