Підсумки року: топ виконаних і провалених обіцянок Зеленського

Читать на русском

«Слово і Діло» підбиває підсумки, як українські політики виконували обіцянки у 2019 році. У президента Володимира Зеленського робочий рік почався з кінця травня. З цього часу він дав 321 обіцянку (включно з передвиборчими, програмними та поточними), виконав – 36 (11%), провалив – 23 (7%), 262 – в процесі виконання. Ми виділили найголовніші виконані і провалені зобов'язання глави держави.

Одна з головних виконаних обіцянок Зеленського – збереження Нормандського формату. 9 грудня в Парижі відбулася перша за кілька років зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії. Під час зустрічі сторони домовилися про ще одне розведення сил, обмін полоненими «всіх на всіх» і припинення вогню на Донбасі.

Також однозначний успіх Зеленського – виконання обіцянки про повернення українських моряків. 7 вересня до України повернулися 35 українців, серед яких 24 моряки, яких Росія взяла в полон торік.

Крім того, президент виконав обіцянки скасувати депутатську недоторканність. Верховна рада ухвалила відповідні зміни до Конституції України, закон набув чинності з 1 січня. Також виконано обіцянку про те, що викривач корупції перебуватиме під захистом держави і отримувати матеріальну винагороду. Рада ухвалила і такий законопроект.

Що стосується провалених зобов'язань, то Зеленський однозначно поспішив обіцяти провести земельну реформу вже цьогоріч. У листопаді парламент ухвалив законопроект про відкриття ринку землі (авторства «слуг народу»), але це було лише перше читання. Щоб розглянути ініціативу у другому, профільний комітет повинен розглянути всі поправки, а їх понад 2 тисячі. За оптимістичними прогнозами, законопроект може тільки в лютому потрапити до сесійної зали.

Провалив президент обіцянку провести восени низку реформ, які сприятимуть притоку іноземних інвестицій в Україну. Станом на грудень залишається не ухваленою низка законопроектів, які реформують окремі галузі, що в результаті сприятиме залученню інвестицій. Йдеться, зокрема, про ту саму земельну реформу, легалізацію грального бізнесу і створення Служби фінансових розслідувань. Також тільки на весну 2020 року заплановано проведення податкової реформи з її набуттям чинності в 2021-му.

Нагадаємо, за даними опитування, в середині грудня роботою президента Володимира Зеленського були задоволені 62% українців, незадоволені – 25%.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал