Зеленський відтермінував запровадження інституту кримінального проступку

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський підписав закон, який переносить введення інституту кримінального проступку на середину 2020 року.

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який переносить введення інституту кримінального проступку на середину 2020 року.

Про це в середу, 18 грудня, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Закон про внесення змін до розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень №321-IX Верховна Рада прийняла 3 грудня 2019 року.

«Цей документ переносить на 1 липня 2020 року дату вступу в силу Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів від 22 листопада 2018 року, який передбачає створення інституту кримінального проступку», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що цей інститут мав запрацювати з 1 січня 2020 року, проте поки що не всі правоохоронні органи, яким підслідні кримінальні проступки, готові до розслідування цієї категорії справ. Тому підписаний Президентом закон визначає нову дату введення інституту кримінального проступку - 1 липня. Це допоможе уникнути ризиків виникнення проблем у правотворчості і правозастосуванні, а відповідним органам кримінальної юстиції дозволить належним чином підготуватися до впровадження змін.

Відповідно до закону, кримінальним проступком є ​​діяння, за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Нагадаємо, закон про кримінальні проступки підписав ще попередній президент Петро Порошенко у квітні цього року.

Перед цим повідомлялося, що Рада визнала водіння в нетверезому стані кримінальним проступком.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: