Зеленський підписав закон про скасування держмонополії на виробництво спирту

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №2300, який передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту.

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №2300, який передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту.

Про це свідчать дані на сайті Верховної ради.

Президент підписав свій закон про скасування держмонополії на виробництво спирту

Останній етап проходження документа - повернуто з підписом від президента.

Відповідно до закону, виробництво спирту етилового (у тому числі в якості лікарського засобу), спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, зернового дистиляту, біоетанолу здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

При цьому в законі прописано, що до 1 січня 2024 року імпорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюється тільки державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це урядом.

З 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію і видача дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового.

Особи, які придбали майно Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Державне підприємство «Укрспирт»), а також підприємства концерну «Укрспирт» або уклали договір у рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, повинні взяти на себе зобов'язання щодо збереження видів діяльності і не менше 70 відсотків штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року, до 1 липня 2021 року.

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до митним кодексом України.

При цьому забороняється участь у приватизації, оренди держпідприємств - виробників спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового резидентів іноземної держави, визнаного державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаного державою-агресором по відношенню до України відповідно до законодавства, та осіб, які прямо або побічно контролюються резидентами такої іноземної держави або діють у їх інтересах.

Нагадаємо, на початку грудня у другому читанні ВР схвалила законопроект № 2300, який пропонує скасувати державну монополію на виробництво спирту, за проект закону проголосували 284 нардепа.

Як повідомлялося, в середині листопада ВР у першому читанні прийняла за основу законопроект №2300, яким пропонувалося скасувати державну монополію на виробництво спирту з 1 січня 2020 року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: