Зеленський підписав закон для анбандлінгу «Нафтогазу»

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект № 2359-1 для анбандлінгу Національної акціонерної компанії Нафтогаз України.

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект № 2359-1 для анбандлінгу Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Про це свідчить інформація на сайті Ради.

Останній етап проходження документа - повернуто з підписом від президента 9 грудня.

Передбачається для виконання зобов'язань по відділенню оператора ГТС до 2021 року звільнити від ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що знаходиться у держвласності в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд, пов'язаних єдиним технологічним процесом.

Згідно з документом, до 2022 року відкладається установка касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за операціями з поставки/придбання майна, яке перебуває у держвласності, в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд.

Також у законі прописано, що до 2021 року відкладається виключення з визначення поставки товарів - операції з надання (передачі) і повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами, якщо ці операції проводяться з метою відокремлення оператора ГТС.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна рада внесла зміни в закон про держзакупівлі для подальшого анбандлинга Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України». Відповідне рішення підтримали 266 парламентарів.

Також парламент прийняв за основу ще один закон для анбандлинга «Нафтогазу», яким пропонується звільнити нового оператора ГТС і «Нафтогаз» від сплати ПДВ при передачі майна.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...