Затримання Онищенка в Німеччині: проти кого олігарх може дати свідчення

Читать на русском
Дмитро Купираполітолог

3 грудня українського олігарха і колишнього народного депутата VIII скликання Олександра Онищенка затримали в німецькому місті Аахен. Німецький суд повинен ухвалити рішення про подальшу екстрадицію Онищенка до України та визначити запобіжний захід на період розгляду цього питання. Поки екснардеп перебуватиме під вартою. Директор НАБУ Артем Ситник анонсував, що колишнього нардепа примусово повернуть до України, і це станеться орієнтовно в грудні 2019 року. У коментарі «Слово і Діло» політичний аналітик Дмитро Купира припустив, що в разі екстрадиції до України колишній нардеп може піти на угоду зі слідством і дати свідчення проти інших українських політиків.

Політичний аналітик звернув увагу, що олігарха затримали в німецькому місті, куди він навряд чи міг би поїхати, не отримавши гарантій безпеки.

«Ймовірно, будучи розумною людиною, Онищенко їхав до Німеччини з думкою про те, що там йому нічого не загрожує, а значить були якісь гарантії. Виявилося, що його затримали. Очевидно, щось не спрацювало, а надана йому інформація виявилася помилковою», – зауважив Купира.

На його думку, крім того, що олігархові інкримінують, є ймовірність, що деякі правоохоронні органи та політики знали про схеми і не заважали їх провертати.

Дмитро Купира припустив, що в разі видачі Онищенка Україні екснардеп може свідчити проти п'ятого президента України Петра Порошенка, а також проти лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

До нової Ради пройшли 53 нардепи-фігуранти журналістських розслідувань про корупціюДо парламенту дев'ятого скликання пройшли 53 депутати-фігуранти журналістських розслідувань про корупцію. У минулому скликанні їх було 214.

«Складно однозначно сказати, чи є в Онищенка конкретно якісь записи. Екснардеп робить подібні заяви, але не факт, що вони відповідають дійсності», – зазначив аналітик.

За його словами, влада зацікавлена у видачі Онищенка з кількох причин.

«По-перше, є нагода повернути якісь кошти. По-друге, розплутуючи цей клубок, правоохоронні органи розуміють, що є шанс зловити «велику рибу». Схеми екснардепа неможливо було здійснити так, щоб про них не знали правоохоронці і політики, які призначали цих співробітників силових органів. Звісно, якщо це підтвердиться, то будуть підстави для звинувачення інших осіб», – прокоментував Дмитро Купира.

Аналітик відзначив, що наразі будь-яка інформація Онищенка не має юридичного статусу, інша справа – якщо він надасть відомості в якості свідка.

На його думку, Онищенко має мотивацію свідчити проти інших осіб, оскільки ті, з ким він працював, фактично залишили його наодинці з проблемами. У нього немає причин їх захищати.

«Олігарх може скористатися ситуацією на свою користь, якщо правоохоронці запропонують йому якусь угоду, яка пом'якшить його справу, вирок. За економічні злочини у нас передбачена кримінальна відповідальність. Однак іноді слідство готове йти на поступки тим, хто вчинив злочин, але надав багато якісної інформації, за рахунок чого можна збільшити коло осіб, причетних до злочинів», – прокоментував політичний аналітик Дмитро Купира.

Нагадаємо, Олександра Онищенка звинувачують у організації схеми з перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами з 2013-го до 2016 рік. Через це державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Відзначимо, до нової Ради пройшли 53 нардепи-фігуранти журналістських розслідувань про корупцію.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: