Захоплення кораблів: у МЗС України перерахували порушення Росії

Читать на русском
У МЗС України перерахували порушення Росії в історії із затриманням українських кораблів і моряків.

У МЗС України перерахували порушення Росії в історії із затриманням українських кораблів і моряків.

Про це на процедурних слуханнях Арбітражного трибуналу в Гаазі заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, повідомила ввечері в четвер, 21 листопада, пресслужба МЗС.

Які проблеми може створити Україні історія з поверненням кораблівПовернення захоплених кораблів може бути використано Росією під час перемовин у Нормандському форматі.

У вступній промові Зеркаль наголосила, що РФ порушила рішення трибуналу про негайне звільнення українських моряків не тільки тому, що утримувала їх протягом чотирьох місяців після рішення, а й оскільки висунула умови для їхнього звільнення.

Також, незважаючи на повернення українських кораблів, у порушення вердикту трибуналу Росія вилучила з них зброю, комунікаційне обладнання та документи, і відмовляється їх повертати.

За словами Зеркаль, Росія також досі порушує міжнародне морське право, оскільки заперечує імунітет українських моряків, продовжуючи їхнє кримінальне переслідування.

У зв'язку з цим Україна сподівається на остаточне, обов'язкове рішення Міжнародного трибуналу про те, що Росія порушила Конвенцію ООН з морського права.

Нагадаємо, в Міністерстві оборони України повідомляли, що з українських кораблів були демонтовані деякі засоби зв'язку і навігаційне обладнання.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на ремонт українських військових катерів, які прибули до Очакова після повернення з російського полону, знадобиться три місяці.

Також в МЗС України заявили, що на більш пізньому етапі Міжнародного трибуналу з морського права Україна зможе говорити про компенсації за захоплення Російською Федерацією кораблів і моряків.

Федеральна служба Росії заявила, що передала Україні захоплені минулого року катера в «нормальному стані і зі справною сантехнікою».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.