Кабінет міністрів України вніс зміни до переліку об'єктів держвласності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.
Таким чином, у чинний перелік стратегічного 321 підприємства урядовим рішенням включено ще чотири об'єкти.
Так, Кабмін виключив зі списку стратегічних підприємств 39 об'єктів, водночас вніс в нього «Укрзалізницю», Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Осади, Національну громадську телерадіокомпанію України (НГТУ), а також Центральне підприємство із поводження з радіоактивними відходами.
У Мінекономіки уточнили, що законодавство не забороняє заборону на приватизацію підприємств зі списку стратегічних.
Згідно з повідомленням, «Укрзалізниця» була визначена як стратегічний об'єкт, оскільки є великим платником податків і природним монополістом. НГТУ також внесена в реєстр великих платників податків, до того ж кількість співробітників компанії перевищує 5 тисяч осіб.
Центральне підприємство із поводження з радіоактивними відходами відповідає трьом критеріям: належить до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю якого з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції і є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.
Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально-економічне значення, пояснили в міністерстві.
Нагадаємо, Мінекономіки ініціювало передачу до Фонду держмайна 339 державних підприємств для їхньої подальшої приватизації.
Також в Мінекономіки назвали об'єкти, які не можна приватизувати.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»