В НБУ озвучили обсяг проблемних кредитів в українських банках

Читать на русском
Україна стала світовим лідером за кількістю непрацюючих кредитів, і це - системний ризик для фінансової системи країни, вважає голова НБУ.

Обсяг проблемних кредитів в українських банках на цей момент становить близько 50%, або 566 млрд грн.

Про це в п'ятницю, 11 жовтня, повідомив голова НБУ Яків Смолій під час наради у президента України, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Смолій підкреслив, що така кількість проблемних кредитів - один із системних ризиків для фінансової системи.

Він також зазначив, що Національний банк оздоровив банківський сектор після кризи, заклав фундамент для його повноцінної роботи, однак багато проблем ще актуальні, і головна з них - непрацюючі кредити.

«Україна - світовий лідер за цим показником. Сьогодні обсяг проблемних кредитів в українських банках становить близько 50%, або 566 млрд грн. Це - один із системних ризиків для нашої фінансової системи. Якби боржники відповідально ставилися до власних зобов'язань і повертали кошти, банки змогли б розформувати резерви, сформовані на випадок неповернення кредитів, і направити цей ресурс для кредитування реального бізнесу, який працює», - зазначив Смолій.

При цьому він підкреслив, що ситуація з ПриватБанком є ​​найскладнішою, адже весь портфель проблемних кредитів - це позики колишнім власникам.

За словами Смолія, держава намагається повернути ці кошти через суди різних юрисдикцій: в Україні, Великобританії, США і Швейцарії.

Як повідомлялося, сьогодні в Офісі президента проходила нарада за проблемними кредитами. Зеленський заявив, що спільне завдання влади - прибрати перешкоди до відновлення кредитування і вирішити проблеми непрацюючих кредитів.

Раніше повідомлялося, що банки України рекордно нарощують прибутки. З початку року українські банки отримали понад 44 мільярди гривень прибутку, тоді як за весь минулий рік - менше 22 млрд.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...