Банкам дозволили заокруглювати суми касових операцій

Читать на русском
Національний банк України з 25 вересня 2019 року поширює на банки право заокруглювати суми касових операцій.

Національний банк України з 25 вересня 2019 року поширює на банки право заокруглювати суми касових операцій.

Це рішення ухвалено з врахуванням пропозиції банківської спільноти у зв’язку із вилученням з готівкового обігу монет дрібних номіналів.

НБУ виводить з обігу монети 1, 2 і 5 коп. Навіщо це потрібно?Національний банк України виведе з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок. Навіщо це потрібно, розповіли експерти.

Про це повідомила прес-служба регулятора.

Зокрема банки України зможуть заокруглювати суми касових операцій за кожним касовим документом відповідно до підстав, визначених законодавством України, та за правилами, встановленими пунктом 4 постанови Правління Національного банку України від 15 березня 2018 року № 25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Результати заокруглення є іншими операційними доходами/витратами банку. Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 24 вересня 2019 року № 117 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 20 червня 2019 року № 82», що набирає чинності з 25 вересня 2019 року.

Нагадаємо, що з 01 жовтня 2019 року розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестають бути засобом платежу. Тож усі готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу – 10 копійкам.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал