НАБУ сказало, що робить зі скаргами на корупцію

Читать на русском
Понад 1700 звернень про можливу корупцію надійшло в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) за останні два тижні.

Понад 1700 звернень про можливу корупцію надійшло в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) за останні два тижні.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

У Бюро уточнили, що 960+ повідомлень надійшло по телефону, 360+ по електронній пошті, 370+ звичайною поштою.

НАБУ запевнило, що всі звернення належним чином зареєстровано, їм нададуть правову оцінку і надішлють відповіді заявникам.

За інформацією Бюро, люди скаржаться:

  • на неналежне досудове розслідування,
  • на неналежну реалізацію соціальних, трудових прав і законних інтересів,
  • на порушення вимог земельного, житлово-комунального законодавства,
  • на порушення законодавства при примусовому виконанні судових рішень,
  • на питання, пов'язані з незгодою із судовими рішеннями і порушенням норм матеріального та процесуального права при їхньому прийнятті.

У НАБУ зазначають, що нерідко люди скаржаться на життєві обставини і сусідів.

У Бюро уточнили, що будуть проводити розслідування тільки за тими викладеними фактами, які підслідні НАБУ, а саме - коли можливі злочини, вчинені високопосадовцями, або коли місцевій громаді або інтересам держави завдано збитків на 960+ тис. грн.

Що стосується інших звернень, у Бюро обіцяють направити їх в інші органи для розгляду в межах компетенції. Навіть при таких обставинах НАБУ поінформує заявника про цей факт і повідомить, з яким органом варто надалі тримати зв'язок. Крім того, Бюро надасть роз'яснення можливих шляхів відновлення порушених прав та інтересів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до українців з проханням звертатися в НАБУ, якщо вимагають хабар.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.