НАЗК викрило дев'ять чиновників у неправдивих деклараціях

Читать на русском
НАЗК, за результатами повних перевірок декларацій, виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

НАЗК, за результатами повних перевірок декларацій, виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів.

Як повідомляє пресслужба відомства, обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть спрямовані до НАБУ та Національної поліції України.

Зокрема, недостовірну інформацію у деклараціях подали народні депутати України Ігор Шкіря та Сергій Тарута. Крім того, не дотрималися вимог закону голова Білоцерківської міської ради Геннадій Дикий, секретар, депутат Херсонської міської ради Олена Урсуленко, голова Чернігівської міської ради Владислав Атрошенко, Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, голова Рахівської районної ради Василь Дан та голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович.

За результатами перевірки декларацій Ігоря Шкірі за 2015-ий (виправленої), 2016-ий (виправленої) та 2017 роки було встановлено, що народний депутат зазначив недостовірні відомості про отриманий власний дохід та дохід дружини у вигляді заробітної плати та відсотків від банків. Також недостовірно вказав вартість транспортних засобів, що перебували у нього та його дружини у користуванні. Крім того, не задекларував відомостей про власні корпоративні права та низку земельних ділянок, які належали на праві власності дружині, а також не зазначив відомостей про її фінансові зобов’язання перед банком.

Сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015-ий (виправленій), 2016-ий (виправленій) та 2017 роки становить понад 59,4 млн грн, понад 59,2 млн грн та понад 64,8 млн грн відповідно.

Сергій Тарута, подаючи декларацію за 2016 рік, недостовірно вказав відомості про земельну ділянку, яка належить йому на праві власності, та отриманий ним дохід. Крім того, ще одну земельну ділянку, яка належить йому на праві власності, не задекларував взагалі. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації народного депутата за 2016 рік становить понад 5,3 млн гривень.

Геннадій Дикий у декларації за 2017 рік не зазначив відомостей про корпоративні права, що належать члену сім’ї (дружині), та не задекларував земельну ділянку, яка належить їй на праві власності. Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації за 2017 рік становить понад 32 млн гривень.

Олена Урсуленко у декларації за 2016 рік (виправленій) не задекларувала причіп та фургон, які належать на праві власності члену сім’ї (чоловіку), та не вказала отриманий ним дохід від продажу транспортного засобу. Крім того, зазначила недостовірні відомості про свій та чоловіка дохід від надання майна в оренду та дохід, отриманий чоловіком від зайняття підприємницькою діяльністю. Загалом виявлено порушень на суму майже 7 млн грн.

Владислав Атрошенко у декларації за 2016 рік не задекларував дві земельні ділянки та квартиру, які належать члену сім’ї (дружині) на праві власності, а також недостовірно вказав відомості про власні грошові активи (кошти, позичені третім особам). Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 2,8 млн грн.

Олег Черниш, подаючи декларацію за 2016 рік, не задекларував земельну ділянку та вказав недостовірні відомості про легковий автомобіль, які належать йому на праві власності. Загалом виявлено порушень на суму майже 750 тис. гривень.

Богдан Андріїв, подаючи декларацію за 2016 рік, не задекларував дохід, отриманий членом сім’ї (дружиною) від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, а також не зазначив відомості про два автобуси, які належать їй на праві власності. Загалом виявлено порушень на суму понад 435 тис. гривень.

Василь Дан, подаючи декларацію за 2016 рік, не відобразив відомостей про отримані ним доходи та земельну ділянку, яка перебуває у користуванні члена сім’ї (дружини) на праві оренди, а також недостовірно вказав відомості про земельну ділянку, яка належить йому на праві власності. Загалом виявлено порушень на суму понад 550 тис. грн.

Наталія Баласинович у декларації за 2016 рік не зазначила відомостей про фінансові зобов’язання та про отриманий нею дoхід у вигляді додаткового блага від банку, а також отриманий членом сім’ї (чоловіком) дохід від відчуження транспортних засобів. Крім того, зазначила недостовірні відомості про отриманий нею дохід від відчуження рухомого майна. Загалом виявлено порушень на суму понад 420 тис. гривень.

Раніше НАЗК виявило 337 порушень антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, нардепи готують перезавантаження НАЗК.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал