Візит місії МВФ: чого зажадають кредитори в обмін на транш

Читать на русском
Ілля НесходовськийЕксперт «Реанімаційного пакету реформ»

Україна може отримати транш МВФ до кінця року, якщо виконає всі рекомендації. Однак найважливіше зараз — домовитися про нову програму допомоги.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» озвучив експерт Реанімаційного пакету реформ Ілля Несходовський.

За його словами, в обмін на кредит МВФ може рекомендувати Україні виконати низку вимог. Він зазначив, що оскільки в країні відстає антикорупційний напрямок, серед вимог буде повноцінний запуск ВАКС і конкретні результати його роботи.

На думку фахівця, питання ефективної боротьби з корупцією — одне з першочергових.

«Серед рекомендацій кредиторів — реформа податкової та митної служб — буде, запуск ринку землі був ще в попередніх програмах», — констатував Несходовський.

Він припустив, що у МВФ викличе побоювання впровадження економічних практик, які можуть порушити макроекономічну стабільність.

Курс долара, ціни на продукти, основні економічні показники на момент обрання Зеленського президентомСлово і Діло зафіксувало основні економічні показники країни під час президентських виборів-2019, з якими стартуватиме новообраний президент України.

«Кредитори хочуть бачити реформу Нацбанку щодо валютної лібералізації, зміни в банківській системі, в частині зменшення кількості ризикових кредитів. Реформа Фондового ринку також може бути в порядку денному», — вказав експерт.

Економіст позначив, що основний орієнтир для Міжнародного валютного фонду — ухвалення реалістичного Держбюджету-2020.

На його думку, якщо параметри нового кошторису відповідатимуть цілям макроекономічної стабільності, то до кінця року Україна може отримати транш, який передбачений за ще попередньою програмою.

При цьому він уточнив, що уряду потрібно укласти з МВФ нову програму на наступні роки.

«Навряд чи нову програму пропишуть на 5 років, найімовірніше, на 2 роки», — резюмував Ілля Несходовський.

Як повідомлялося, Україна остаточно погасила кредити Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою stand-by 2014 року. Фінальні платежі склали 156 мільйонів доларів. Візит місії Міжнародного валютного фонду в Україні проходить з 10 по 24 вересня.

Скільки коштів Україна отримала за період незалежності — на інфографіці.

Яким був курс долара, ціни на продукти та основні економічні показники на момент обрання Зеленського президентом — тут.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...