Денісова відповіла на пропозицію Москалькової

Читать на русском
З боку РФ не надходило ніяких пропозицій щодо угоди про припинення кримінального переслідування росіян і українців на паритетних засадах, про який заявила російський омбудсмен.

З боку РФ не надходило ніяких пропозицій щодо угоди про припинення кримінального переслідування росіян і українців на паритетних засадах, про який заявила російський омбудсмен.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв'ю ВВС-Україна.

«Я ... прочитала про це в новинах. Якщо вона (омбудсмен РФ Тетяна Москалькова) звернеться офіційно і буде таке пропонувати, то ми будемо це питання розглядати. Потрібно звернення, адже так можна говорити про що завгодно. Сьогодні немає ніяких пропозицій», - заявила Денісова.

Також Денісова повідомила, що в списках, які були передані Москальковій та уповноваженим органам РФ, що займаються питаннями звільнення, було 150 громадян України.

«Зараз була перша група із 35 осіб, яких вже повернули ... Ми продовжуємо далі працювати над тим, щоб повернути всіх ... Переговори тривають, це тільки початок», - зазначила омбудсмен.

Вона уточнила, що в цьому списку є кримські татари.

Нагадаємо, що раніше уповноважений із прав людини в РФ Тетяна Москалькова запропонувала укласти між Україною і РФ угоду, яка дозволила б припиняти кримінальне переслідування росіян і українців на паритетних засадах.

«Звісно, доцільно у перспективі вийти на укладення міждержавної угоди про врегулювання правового становища осіб, які мають громадянство Росії й України і бажають повернутися додому, яка, зокрема, могла би правовими засобами вирішити питання про припинення щодо них кримінального переслідування на паритетних засадах», - заявила російський омбудсмен.

Нагадаємо, за даними росЗМІ, Москалькова запропонувала укласти угоду між Москвою і Києвом про правове становище громадян. За словами Москалькової, дана угода дозволить на паритетних засадах припиняти кримінальне переслідування у відношенні громадян обох країн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.