СБУ знову прийшла з обшуками на ArcelorMittal

Читать на русском
Правоохоронці знову відвідали меткомбінат ArcelorMittal Кривий Ріг для перевірки агломераційної фабрики метвиробництва, де спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводили вимірювання на стаціонарних джерелах викидів.

Правоохоронці знову відвідали меткомбінат ArcelorMittal Кривий Ріг для перевірки агломераційної фабрики метвиробництва, де спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводили вимірювання на стаціонарних джерелах викидів.

Про це повідомляє пресслужба підприємства у четвер, 5 вересня.

Відзначається, що правоохоронці спільно з фахівцями обласної екологічної інспекції проводили вимірювання на стаціонарних джерелах викидів.

«Підприємство, зі свого боку, створює всі умови для представників СБУ, яка продовжує розслідування кримінальної справи за статтею 441 Кримінального кодексу України (Екоцид)», - йдеться в повідомленні.

Крім того, сьогодні на ArcelorMittal Кривий Ріг прибули представники Держінспекції ядерного регулювання, які висловили бажання провести чергову позапланову інспекційну перевірку на новій машині безперервного лиття заготовок №3.

Вони повідомили про це підприємству, пославшись на лист Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ від 21.08.2019 р. № 8/2/2-6817.

Відзначається, що представники Держінспекції ядерного регулювання відмовилися надати представникам підприємства даний лист. В результаті, підприємство відмовило в перевірці представникам інспекції ядерного регулювання з кількох причин.

«По-перше, до цього, 24 липня, позапланова перевірка вже була проведена цією структурою на МБЛЗ-3. Крім того, аналогічні за своїм змістом дії проводилися інспекцією під час обшуку, який 20 - 21 липня проводили співробітники СБУ в рамках розслідування вищевказаної кримінальної справи. Вони показали, що виробничий комплекс МБЛЗ-3, побудований в рамках інвестпроекту, не представляє небезпеки ні для міста, ні для працівників підприємства. Власні вимірювання підприємства це також підтвердили», - йдеться в заяві ArcelorMittal Кривий Ріг.

Другою причиною у відмові представникам інспекції ядерного регулювання в перевірці називають те, що для чергової перевірки повинні бути більш вагомі правові підстави, ніж черговий лист СБУ.

«Документи, які були пред'явлені ArcelorMittal Кривий Ріг, не відповідають вимогам закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», - зазначає пресслужба.

Нагадаємо, 20 липня СБУ вже проводила обшук на ArcelorMittal Кривий Ріг. У відомстві заявили, що на підприємстві виявлено перевищення рівня радіації.

Також 3 вересня співробітники СБУ знову відвідали ArcelorMittal Кривий Ріг для огляду об'єктів коксохімічного виробництва. На підприємство були допущені 11 представників відомства в супроводі екологів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: