Зростання ВВП на 40%: чи реально досягти мети за 5 років

Читать на русском
Василь Юрчишин

Українська економіка — одна з найслабших у Європі. Підвищити низькі показники досить легко, якщо створено відповідні умови.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Експерт позитивно оцінив той факт, що новий уряд ставить перед собою амбітні цілі, хоча їх поки що варто розцінювати як наміри.

«Коли представлять перші програмні документи, можна буде робити висновки», — уточнив Юрчишин.

На його думку, досягти високих темпів економічного зростання реально, але головне питання — за рахунок чого.

«Таке зростання ВВП може бути забезпечено, якщо швидко створюватимуть нові робочі місця в технологічних галузях з високою оплатою праці. При таких умовах зростання пропозиції призведе до формування досить сучасної конкурентної доданої вартості. Саме в такий спосіб можна досягти високих показників», — пояснив економіст.

Курс долара, ціни на продукти, основні економічні показники на момент обрання Зеленського президентомСлово і Діло зафіксувало основні економічні показники країни під час президентських виборів-2019, з якими стартуватиме новообраний президент України.

Крім того, за заявами прем'єра випливає, що розвиток технологічних галузей можливий за рахунок іноземних інвестицій, підкреслив фахівець.

Але, за його словами, інвесторам потрібна впевненість у недопущенні порушень прав власності в рамках сучасних реформ, а з цим можуть бути проблеми.

Завдання реалістичне, але вимагає значних зусиль і цілеспрямованості в реформуванні економіки, зазначив економіст.

«Це завжди важко. Можуть постраждати соціальні питання, треба буде ліквідовувати корупційні схеми», — констатував експерт.

За його словами, на цьому шляху дуже багато бар'єрів, які потрібно подолати, адже інвестиції не приходять в корумповану економіку.

«Один-два антикорупційних процеси, які продемонструють готовність влади до змін, можуть кардинально змінити ситуацію», — резюмував Василь Юрчишин.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Олексій Гончарук поставив перед Кабміном завдання забезпечити протягом п'яти років зростання ВВП щонайменше на 40%.

Раніше «Слово і Діло» підбило попередні підсумки 100 днів президентства Зеленського.

Основні економічні показники на момент обрання Зеленського президентом - на інфографіці.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: