У Раді оприлюднили текст законопроекту про імпічмент

Читать на русском
На сайті Верховної Ради в п'ятницю, 30 серпня, опублікований текст законопроекту про імпічмент президенту.

На сайті Верховної Ради в п'ятницю, 30 серпня, опублікований текст законопроекту про імпічмент президенту.

Ініціатором проекту закону №1012 є глава держави Володимир Зеленський, пише Слово і Діло.

«Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є створення правових основ для забезпечення реалізації народними депутатами України як представниками українського народу парламентського контролю за дотриманням главою держави Конституції і законів України, відновлення системи стримувань і противаг шляхом забезпечення можливості практичної реалізації процедури імпічменту президента України», - йдеться в пояснювальній записці.

Проект закону передбачає, що Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватися більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Пропонується, що внесене на розгляд парламенту письмове подання про ініціювання імпічменту має містити правове обґрунтування необхідності утворення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка буде утворюватися з народних депутатів (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп), спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Після прийняття рішення про звинувачення президента Верховна Рада має звертатися до Конституційного суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з посади в порядку імпічменту) і Верховного суду (для отримання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент президента буде вважатися прийнятим, якщо за нього проголосує не менше трьох чвертей народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

Нагадаємо, 29 серпня Володимир Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент. Передбачалося, що його можуть розглянути в той же день, але цього так і не відбулося.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: