У НБУ назвали кількість судових спорів, пов'язаних із ПриватБанком

Читать на русском
В українських судах розглядається понад 270 справ, пов’язаних з ПриватБанком, в яких фігурує Національний банк України.

В українських судах розглядається понад 270 справ, пов’язаних із ПриватБанком, в яких фігурує Національний банк України.

Як передає «Слово і Діло», про це УНН повідомили в НБУ у відповідь на запит.

«Національний банк України є відповідачем у 149 справах та позивачем у 129 справах в українських судах, пов’язаних із ПриватБанком. Переважна більшість зазначених судових позовів ще розглядаються у судах першої та апеляційної інстанцій», – повідомили в НБУ.

Також очікується розгляд по суті позову щодо рефінансування ПриватБанку в швейцарському суді.

«Крім того, в Першій інстанції Суду Республіки та Кантона Женеви з 18 грудня 2018 року розглядається позов Національного банку проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського з метою стягнення заборгованості як з фінансового поручителя перед Національним банком за особистими поруками, наданими у 2016 році за п’ятьма договорами про надання кредитів рефінансування ПриватБанку. Фактично він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед Національним банком, яка на сьогодні становить близько 9 млрд грн. І.В. Коломойський не виконав жодного із цих зобов'язань перед Національним банком. Розгляд швейцарським судом цієї справи по суті ще не відбувся», – повідомили в НБУ.

Нагадаємо, НБУ виграв у Верховному суді спір із компанією, підконтрольною Коломойському.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал