Данилюк виправдав націоналізацію ПриватБанку

Читать на русском
За словами Данилюка, коли він як міністр фінансів представляв цей кейс на РНБО і на засіданні уряду, він зазначив, що націоналізація несе в собі певні ризики на майбутнє.

Рішення про націоналізацію ПриватБанку було обгрунтованим і правильним.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв'ю ВВС News Україна, пише «Слово і Діло».

«З огляду на ту інформацію від Нацбанку, з якої я працював, рішення було правильним. Коли говорять націоналізація, то часто не розуміють всього процесу. Для того, щоб відбулася націоналізація банку, передує наступне: Нацбанк, як регулятор, моніторить ситуацію з банками на ринку і якщо банк не виконує певні вимоги, а в разі з ПриватБанком це були вимоги за капіталом, то Нацбанк виводить цей банк із ринку. Він виводить його на ліквідацію. Коли банк йде на ліквідацію, він передається до Фонду гарантування вкладів. Коли банк знаходиться в Фонді гарантування вкладів, то далі ухвалює рішення Кабмін щодо того, націоналізувати його чи ні. Якщо його не націоналізувати, то він ліквідується», - пояснив Данилюк.

Він зазначив, що питання про націоналізацію банку приймалося з розумінням значення цієї фінустанови для всієї банківської системи.

«Я займався питанням націоналізації. Ми подивилися на банк, в якому 22 млн клієнтів, в якому працює майже весь малий і середній бізнес. Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його», - додав голова РНБО.

За словами Данилюка, коли він як міністр фінансів представляв цей кейс на РНБО і на засіданні уряду, він зазначив, що націоналізація несе в собі певні ризики на майбутнє. Але через системність банку і боязнь ризиків було схвалено рішення ПриватБанк націоналізувати.

«Були й інші ризики - що сама націоналізація пройде неуспішно. Адже коли змінюється власник, то багато процесів треба перебудувати. Нам вдалося сформувати команду, яка успішно це зробила. Тому цей процес завершено. Що зараз оскаржується в суді - питання, треба його виводити з ринку чи ні, правильно тоді це зробили чи ні. Це не зовсім питання до мене. Але ті документи, які я бачив, - це було обґрунтоване рішення», - сказав Данилюк.

Він зазначив, що після націоналізації ПриватБанку з екс-власником фінустанови Ігорем Коломойським не спілкувався.

Раніше міністр і член НР ПриватБанку розкритикували НБУ за зміцнення гривні.

Також нагадаємо, суд переніс розгляд апеляції НБУ у справі ПриватБанку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал