В ОП пояснили блокування субвенцій містам

Читать на русском
У Зеленського кажуть, що заблокували фінансування через корупційні ризики при зміні влади.

В Офісі президента заявляють, що заблокували фінансування місцевих бюджетів на соціально-економічний розвиток, щоб уникнути неефективне використання коштів у рамках проектів, що несуть корупційні ризики.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться у відповіді ОП на запит Економічної правди,опублікований у п'ятницю, 16 серпня.

Держбюджет-2019: як розподілять субвенції та дотації за регіонамиНайбільше грошей піде на соціальні виплати, субсидії та ремонт доріг. На будівництво житла для переселенців виділили найменше грошей серед держпрограм.

«Під час зміни влади спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління при попередній владі, докладали зусилля для створення проектів з неефективним використанням бюджетних коштів, де існують ризики освоєння ресурсів окремими особами або інші корупційні ризики», - заявили в ОП.

У президента заявляють, що «представники старої влади, закінчуючи свою каденцію і розуміючи, що домовленості про корупційні схеми з новою владою досягти не можна, намагаються створити всі умови для освоєння бюджетного фінансування».

«Мета президента, як гаранта конституційних прав громадян, - запобігти реалізації цього негативного сценарію», - пояснили в ОП дане рішення.

Там кажуть, що тимчасове призупинення фінансування рішень уряду зроблено з метою перевірки ефективності використання бюджетних коштів, запланованих на передбачені розпорядженнями інфраструктурні проекти. До цих проектів належать дитячі садки, школи, лікарні, соціальні установи, клуби, дороги, мости та ін.

«З метою забезпечення добробуту українців проекти, на які виділено фінансування зазначеними вище розпорядженнями, будуть переглянуті новим складом Кабінету Міністрів. При виявленні порушень чи корупційних ризиків проекти будуть відкориговані, а підозрювані притягнуті до відповідальності. Заплановані інфраструктурні проекти будуть реалізовані в швидкі терміни», - йдеться у відповіді Офісу президента.

Раніше повідомлялося, що ОП заблокував виплату 7,6 мільярда гривень містам України з фонду регіонального розвитку і 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...