Суд залишив Головіна під домашнім арештом

Читать на русском
Апеляційний суд столиці залишив обидві скарги без задоволення, не змінивши запобіжний захід екс-керівнику одеської поліції.
Дмитро Головінфото: «Слово і Діло», Олег Новіков

Суд залишив під цілодобовим домашній арештом колишнього начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Дмитра Головіна, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у заволодінні цигарками.

Таке рішення 15 серпня ухвалила колегія суддів Київського апеляційного суду за результатами розгляду скарг САП і адвоката Головіна, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, суд відправив екс-начальника одеської поліції під цілодобовий домашній арешт. На думку судді, правоохоронці не довели ризиків того, що Головін може перешкоджати слідству, а саме: переховуватися від слідства; незаконно впливати на свідків, спеціалістів, експертів та інших підозрюваних, а також знищити, приховати або спотворити речі та документі, які мають значення для справи.

Не погоджуючись з таким рішенням, САП подала апеляцію. На думку прокурора, вказана ухвала є необґрунтованою, оскільки Головін може втекти з України тиснути на свідків та перешкоджати розслідуванню. Водночас захист також подав скаргу, в якій просив скасувати рішення суду і не застосовувати до їх клієнта будь-якого запобіжного заходу. Вивчивши скарги, судді залишили їх без задоволення.

Нагадаємо, за версією слідства, 11 листопада 2017 року невстановлена група осіб за попередньою змовою з працівниками правоохоронних органів ввезли на територію України, а саме в зону діяльності митного поста «Одеса-центральний» Одеської митниці ДФС, 7 контейнерів з цигарками (3,6 млн пачок). Надалі працівниками Генеральної прокуратури були вилучені ці цигарки в ході обшуку з морського терміналу та поміщені на склад в Одесі для зберігання. В серпні 2018 року кримінальне провадження передали до Нацполіції в Одеській області для подальшого розслідування.

Відповідно до встановлених слідством обставин, керівництвом Головного управління НП в Одеській області надано вказівку про переміщення пачок сигарет для подальшого зберігання на склади приватних структур, з керівниками яких колишній начальник поліції Головін та його заступник Гейко вступили в злочинну змову.

Для здійснення такого переміщення було створено формальну підставу – договір про зберігання речових доказів, підписаний заступником керівника ГУ НП в Одеській області. Фактично тютюнові вироби вивезені із складу, де зберігалися і були переміщені на інший склад, вказаний керівництвом ГУ НП, звідки вони через короткий проміжок часу зникли.

Як було встановлено у ході слідства, схема з вилучення цигарок правоохоронцями та подальша передача їх на зберігання є поширеною схемою ввезення нерозмитнених товарів на митну територію України, яка закінчується, як правило, «знищенням на підставі ухвали суду» відповідних товарів або їх «втратою».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: