ЄБРР виділив 400 млн євро на проекти в Україні

Читать на русском
Кошти виділено на модернізацію енергетичної мережі України, а також оновлення міського транспорту.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділив 400 млн євро кредиту для НЕК Укренерго і на розвиток міського транспорту в Україні.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє пресслужба банку у вівторок, 30 липня.

Отже, ЄБРР надає кредит у 149 млн євро на модернізацію мережі електропередачі в Україні. За ці кошти планується закупівля 26 нових трансформаторів і модернізація 12 високовольтних підстанцій.

«Розвиток енергетичної мережі України значно прискориться після інвестиції ЄБРР у розмірі до 149 млн євро. Це допоможе НЕК Укренерго модернізувати її ключову інфраструктуру електропередачі, необхідну для синхронізації з європейськими мережами. Вона також допоможе Україні привести своє законодавство і операційну діяльність у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС», - йдеться в повідомленні.

Крім того, ЄБРР надає 250 млн євро на оновлення міського транспорту в Україні. Зокрема, Полтава отримає 40 нових екологічних тролейбусів у рамках нової програми фінансування транспорту. При цьому інвестиція супроводжується грантом на суму 450 тисяч євро за Програмою підтримки муніципальних проєктів ЄС.

«Кредит дозволить закупити рухомий склад з поліпшеною доступністю, який буде майже на 25% більш енергоефективним, ніж існуючі тролейбуси, а також обладнання для технічного обслуговування і діагностики. Частина кредиту буде використана для модернізації тягових підстанцій. Проєкт також дозволить скоротити викиди оксидів вуглецю та азоту», - відзначили в ЄБРР.

Раніше уряд України схвалив розпорядження про доцільність кредиту ЄБРР на 149 млн євро на модернізацію мереж електропередачі.

Також повідомлялося, що ЄБРР вирішив виділити 40 млн євро Державному експортно-імпортному банку на кредитування відновлюваної енергетики в Україні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал