В ОБСЄ розкритикували мовну політику України

Читать на русском
Мовний закон України порушує права нацменшин, крім того, до різних нацменшин проводиться різна політика, заявив комісар ОБСЄ.

Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєр заявив, що мовна політика України порушує права нацменшин, а також додає елементи дискримінації.

Як пише «Слово і Діло», про це він сказав в інтерв'ю російському виданню Известия, яке було опубліковано в понеділок, 29 липня.

Кабмін схвалив стратегію популяризації української мовиКабінет міністрів України схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні у середу, 17 липня.

Верховний комісар ОБСЄ назвав реалізацію рекомендацій Ради Європи однією з наявних сьогодні проблем.

«Наприклад, це стосується поділу між мовами Євросоюзу і всіма іншими. Така класифікація говорить про те, що стосовно різних нацменшин проводиться нерівна політика, а це вносить елементи дискримінації», - зазначив Заньєр.

Він зазначив, що прийнятий нещодавно закон Про забезпечення функціонування української мови як державної, в тексті якого нічого не сказано про захист мов національних меншин, ухвалили без консультацій з представниками меншин. Верховний комісар ОБСЄ також додав, що всі питання, що стосуються використання державної мови в Україні, вирішуються «досить жорстко - не через систему стимулів і заохочень, яку ми хотіли б бачити, а через покарання».

За його словами, підрозділ ОБСЄ, що займається темою мовної політики, працює над усуненням деяких спотворень в раніше прийнятому законі, тому вважає розумним створити механізм систематичної взаємодії. Він зазначив, що цей механізм «дозволив брати до уваги занепокоєння національних меншин».

Говорячи про мовну автономію Донбасу, верховний комісар ОБСЄ зазначив, що якщо сторони конфлікту досягнуть угоди, то підрозділ ОБСЄ готовий сприяти врегулюванню питань з мовної тематики, а також забезпечити необхідну експертизу.

Як відомо, закон Про забезпечення функціонування української мови як державної набув чинності 16 липня. Незабаром з ініціативи Росії Рада безпеки ООН провела засідання за українським законом про державну мову, не прийнявши підсумкової заяви.

Пізніше Київ відповів на скликання Ради безпеки ООН Росією щодо мови. Глава МЗС Павло Клімкін сказав, що українська мова не отримала жодних особливих прав, і з точки зору міжнародної практики не відбулося нічого екстраординарного.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...