Відтермінування Онищенку: «Укргазвидобування» також подало касацію

Читать на русском
Верховний суд відкрив провадження за скаргою державної газовидобувної компанії на рішення судів за позовом колишнього керівника ДФС.

ПАТ «Укргазвидобування» подало касацію на рішення апеляційного адміністративного суду, яким у задоволенні скарги на рішення Окружного адмінсуду Києва про задоволення позову колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова про встановлення наявності/відсутності повноважень було відмовлено.

Про це йдеться в постанові Касаційного адміністративного суду від 22 липня, яким відкрито провадження за скаргою САП, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 29 листопада 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Насірова про роз'яснення його повноважень як голови ДФС. Згідно рішення суду, Насіров мав повноваження ухвалювати рішення про розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платників податків без обмежень у сумі й у межах одного бюджетного року, а також не мав повноважень аналізувати фінансове становище платника податків, який звернувся із заявою про розстрочку та відмовити йому в розстрочці. Позов розглядала колегія суддів у складі: заступника голови ОАСК Євгена Аблова (головуючий суддя), Павла Григоровича та Ігоря Смолія.

Не погоджуючись з таким рішенням, САП, НАБУ та «Укргазвидобування» подали апеляційні скарги. Проте 20 червня Шостий апеляційний адмінсуд провадження за їх скаргою закрив, оскільки права САП і НАБУ у позові нібито не зачіпаються. У зв'язку з цим, вони подали касаційні скарги на таке рішення. Водночас апеляційний адмінсуд відмовив у задоволенні скарги «Укргазвидобування», тому компанія подала касацію. 22 липня суд відкрив за нею провадження.

Раніше суд відкрив провадження за скаргою САП, а також за скаргою НАБУ.

Нагадаємо, НАБУ порушило провадження щодо цих суддів за задоволення позову Насірова. На думку слідства, судді винесли завідомо неправосудне рішення. Щоправда, потім справу в цій частині закрили й почали розслідувати за фактами втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду. В НАБУ вказували, що під час автоматичного розподілу справ ОАСК позову Насірова була присвоєна категорія «звільнення з публічної служби», що абсолютно не відповідає предмету позову. Як вважають детективи, зазначена категорія була присвоєна цій справі навмисно, щоб у результаті автоматизованого розподілу позов потрапив на розгляд потрібної колегії суддів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: