Апеляційний суд зняв відповідальність із Насірова за розстрочки Онищенку

Читать на русском
Суд залишив без змін рішення, яким відповідальність за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка фактично перекладається з голови ДФС Романа Насірова на керівників місцевих держподаткових інспекцій.

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва, яким відповідальність за надання розстрочок компаніям Олександра Онищенка фактично перекладається з голови ДФС Романа Насірова на керівників місцевих держподаткових інспекцій.

Як пише «Слово і Діло», таке рішення 24 червня ухвалила трійка суддів апеляційного суду у складі: Андрій Парінов (головуючий), Олександр Беспалов, Наталія Літвіна, повідомляють «Наші гроші».

Невиконані обіцянки кандидатів: Насіров хотів за 100 днів перемогти контрабанду на Одеській митниціКандидат в президенти України Роман Насиров, перебуваючи на посаді голови ДФС, мав намір перемогти контрабанду на Одеській митниці за 100 днів.

Рішення Окружного адмінсуду у листопаді 2017 року прийняла трійка суддів у складі Євгеній Аблов (головуючий), Павло Григоровича, Ігор Смолій. Справа була розподілена на цю трійки з порушеннями.

Судді вирішили, що Насіров мав повноваження приймати рішення про розстрочення податкового боргу фірмам без обмежень у сумі та в межах одного бюджетного року. При цьому, вважає суд, він не повинен був аналізувати фінансовий стан цих фірм, яким надавалася розстрочка.

Також суд встановив, що Насіров не міг відмовити у розстрочці за наявності позитивного висновку територіальних органів ДФС.

Фактично дане рішення і його підтвердження в апеляції дає Роману Насірову можливість перекласти відповідальність за надання розстрочок компаніям Онищенка на керівників місцевих держподаткових інспекцій. Сам він у такому разі виступає лише як особа, яка затвердила висновки, надані місцевими ДПІ.

Нагадаємо, що Насіров підозрюється у зловживанні владою, а саме – ухваленні низки незаконних рішень про розстрочення платежів з рентної плати на суму 2,019 млрд грн. за користування надрами для компаній, підконтрольних нардепу-втікачу Олександру Онищенку.

Як відомо, 29 листопада 2017 року Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов Насірова про роз'яснення його повноважень як голови ДФС. Згідно рішення суду, Насіров мав повноваження ухвалювати рішення про розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платників податків без обмежень у сумі й у межах одного бюджетного року, а також не мав повноважень аналізувати фінансове становище платника податків, який звернувся із заявою про розстрочку та відмовити йому в розстрочці. Позов розглядала колегія суддів у складі: заступника голови ОАСК Євгена Аблова (головуючий суддя), Павла Григоровича та Ігоря Смолія.

Пізніше НАБУ порушило провадження щодо цих суддів за задоволення позову Насірова. На думку слідства, судді винесли завідомо неправосудне рішення.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал