Парламент Британії створив бар'єр для «жорсткого» Brexit

Читать на русском
Депутати прийняли поправку, яка ускладнить прем'єру в обхід парламенту вивести країну з ЄС.

Палата громад британського парламенту в четвер прийняла поправку, яка має ускладнити наступному прем'єр-міністру можливість припинити його діяльність і в обхід парламенту вивести країну з ЄС без угоди.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє Sky News.

Кандидат на пост прем'єр-міністра Великобританії Борис Джонсон, який швидше за все на наступному тижні очолить уряд, хоче призупинити роботу парламенту в жовтні. Після такого, вважає Джонсон, парламент не зможе перешкодити йому вивести країну з ЄС без угоди.

У четвер, 18 липня, депутати підтримали поправку Бенна-Берта, яка повинна не дозволити Джонсону реалізувати свій план. Поправка передбачає, що навіть якщо роботу парламенту буде припинено, він муситиме знову зібратися щонайкоротше на п'ять днів, щоб розглянути питання про роботу північноірландського парламенту.

Схвалення цієї поправки не дає гарантій, що країна уникне «жорсткого» виходу з ЄС. Але противники Brexit без угоди зможуть скористатись додатковим часом, щоб провести через парламент закони, які не допустять «жорсткого» сценарію. Поки немає розуміння, які альтернативи запропонує парламент.

За планом Британія повинна вийти з ЄС 31 жовтня. Якщо до цього часу парламент не затвердить угоду між урядом Великобританії і Євросоюзом, то країна муситиме залишити ЄС без угоди. Це може мати для країни важкі економічні наслідки.

Раніше Джонсон заявив про готовність до «жорсткого» Brexit. За його словами, Британія покине ЄС за наявності угоди або й без неї.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал