В’ятрович повідомив про початок реабілітації несправедливо засуджених радянським режимом

Читать на русском
Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що Україна почала нову реабілітацію засуджених радянським режимом.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що Україна почала нову реабілітацію засуджених радянським режимом.

«Тішуся: першим реабілітованим за новим законом став Іван Мирон — член ОУН, учасник Норильського повстання, засуджений комуністичним режимом на 25 років ув‘язнення. Пану Івану Мирону — 90 років», — сказано в повідомленні В’ятровича на його сторінці у Facebook.

Івана Мирона реабілітувала Національна комісія з реабілітації, перше засідання якої відбулося сьогодні, 18 липня.

2 травня 2018 року президент Петро Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917−1991 років. Як зазначала співавтор цього закону Ганна Гопко, до цього в Україні діяв ще радянський закон про реабілітацію.

Закон 2018 року має захистити тих, хто боровся за незалежність України в роки комуністичної окупації, але, через законодавчу колізію досі лишаються злочинцями в правовому полі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал