Україна запровадила спецмита на російське паливо

Читать на русском
Уряд України на засіданні 17 липня ввів спеціальні мита на імпорт російського дизпалива і зрідженого газу.

Уряд України на засіданні 17 липня ввів спеціальні мита на імпорт російського дизпалива і зрідженого газу.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомив представник президента в Кабміні Андрій Герус у Facebook.

Так, з 1 серпня спецмита на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом, становитиме 3,75% і 4% з 1 жовтня.

Спецмито на поставки скрапленого газу становитиме 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

«Відповідне мито зніме маржу трейдера-імпортера, що перевищує ринкову, яка виникала через логістику та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа в крупному опті становить 10-12 дол/т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 дол/т. Таким чином, маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів і відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Всі трейдери будуть в рівних умовах», - пише Герус.

При цьому він зазначає, що підвищувати ціни в одного окремого імпортера можливості не буде, тому що відразу буде йти конкурентне заміщення ресурсу з альтернативних джерел: Білорусь, Литва, Польща, поставки морем і т.д.

За його словами, український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік.

Нагадаємо, 18 квітня Росія вирішила ввести нові санкції проти України. Головним заходом стала практично повна заборона на експорт нафти і нафтопродуктів, а також вугілля. Експерти говорили, що Київ може нівелювати втрати за рахунок поставок з Білорусі. Детально - в матеріалі Україна без нафти з Росії: наслідки санкцій.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: