На G20 домовилися про боротьбу з пластиком в океанах

Читать на русском
Першу міжнародну угоду із скорочення пластикових відходів у світовому океані досягнуто на зустрічі G20 в Японії.

Першу міжнародну угоду із скорочення пластикових відходів у світовому океані досягнуто на зустрічі G20 в Японії.

Як пише «Слово і Діло», про це пише DW.

Як мери займаються проблемою переробки сміття в містахНайгірше справи йдуть із будівництвом заводів із переробки сміття. Поки жоден мер, який обіцяв збудувати таке підприємство, не зміг реалізувати обіцяне.

У договорі сформульовані загальні для всіх правила із боротьби з пластиковим забрудненням, заявив міністр охорони навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада після закінчення дводенної зустрічі, в якій брали участь його колеги з країн «великої двадцятки».

В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій в цій галузі і поліпшення наукових методів аналізу і спостереження. У той же час деякі формулювання угоди залишаються вельми розпливчастими, а її виконання буде здійснюватися на добровільних засадах.

Крім того, раз на рік передбачається випускати звіт про те, як просувається робота у боротьбі з пластиковими відходами.

Угода, досягнута на саміті G20 - лише перший крок до вирішення проблеми, недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії, заявили в японському відділенні Greenpeace. Необхідно прийняти обов'язкові для всіх правила із боротьби з пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Щорічно світовий океан приймає близько восьми мільйонів тонн пластикового сміття. Найбільшу небезпеку становить мікропластик - частинки розміром менше п'яти міліметрів, що проникають в організми морських мешканців і птахів. Вони можуть потрапляти і в людську їжу.

Нагадаємо, у Хмельницькому так і не побудували завод по переробці сміття, як обіцяв Мельник.

Також наші аналітики дослідили, як мери займаються проблемою переробки сміття в містах.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...