Гандзюк посмертно стала лауреатом міжнародної премії

Читать на русском
Загиблу активістку нагородили за незламне прагнення до справедливості і громадянську гідність.

Херсонська активістка Катерина Гандзюк в понеділок, 10 червня, посмертно стала лауреатом міжнародної премії Ukrainian ID Awards за незламне прагнення до справедливості і громадянську гідність.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID.

Зазначається, що церемонія нагородження лауреатів щорічної премії відбулася в Каневі на Тарасовій горі в рамках Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID, повідомляє прес-служба форуму.

«Нагородами відзначили Катерину Гандзюк, фонд родини Богдана Гаврилишина та Іллю Бондаренка... Катерина Гандзюк була нагороджена (посмертно) за незламне прагнення до справедливості і громадянську гідність. Нагорода буде передана батькові - Віктору Гандзюку. Катерина захищала інтереси місцевої громади в Херсонській міській раді, а до цього працювала в структурах ООН», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі також уточнюють, що номінантів премії визначали члени організаційного комітету та визнані світові лідери громадської думки.

«Ukrainian ID Awards - це нагорода, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім'я процвітання і гуманізації людства і покликана стимулювати відповідальний розвиток суспільства. Наш оргкомітет продовжує практику нагородження тих людей, які зробили великий внесок у розвиток людини і суспільства, але до сих пір не були гідно відзначені в Україні і за кордоном», - сказала президент Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID Наталія Заболотна.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року в Херсоні стався напад на Катерину Гандзюк. Тоді невідомий облив громадську активістку концентрованою сірчаною кислотою.

Були затримані п'ятеро підозрюваних, у тому числі чоловік, зафіксований на відео з камер спостереження як покупець сірчаної кислоти.

4 листопада Гандзюк померла. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на закінчений злочин - умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення.

Також генпрокурор Юрій Луценко 11 лютого заявив, що організатором і замовником вбивства Гандзюк є голова Херсонської облради Владислав Мангер. Суд заарештував чиновника 15 лютого. У той же день він вийшов із СІЗО під заставу у 2,5 млн гривень.

6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області засудив п'ятьох обвинувачених в нанесенні умисних тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть Гандзюк, до ув'язнення на термін від 3 до 6,5 років.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: