Лагард попередила про зниження світового ВВП

Читать на русском
У 2020 році світовий ВВП може скоротитися на 0,5 відсотка у результаті торгових воєн, які ведуть США з Китаєм та іншими країнами світу.

У 2020 році світовий ВВП може скоротитися на 0,5% (455 млрд дол.) у результаті торгових воєн, які ведуть США з Китаєм та іншими країнами світу.

Як пише «Слово і Діло», про це заявили в Міжнародному валютному фонді (МВФ).

ВВП зростатиме, інвестиції скоротяться: основні економічні показники України в 2019-2022 рокахОчікується зростання виробництва товарів, експорту та імпорту та золотовалютних резервів. Основні ризики для економіки поволі знизяться.

«Принципова загроза походить від напруженості в торгівлі», - йдеться в заяві директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард.

Вона додала, що американо-китайська війна тарифів може «залишити серйозну вм'ятину» на світовій економіці.

У заяві наголошується, що необхідні «рішучі заходи», які допоможуть запобігти скочуванню світової економіки до нової кризи.

Лагард брала участь у дводенній нараді міністрів фінансів і глав центробанків країн «великої двадцятки» в японській Фукуоці.

У підсумковій заяві наради зазначається, що »найбільш важливим є те, що напруженість у торгівлі і в області геополітики стає все більш серйозною», а також вказується, що учасники «готові вжити подальших заходів у разі необхідності».

При цьому, як повідомляють поінформовані джерела, останнє формулювання було пом'якшено за наполяганням американської сторони. Спочатку воно звучало як наявна «нагальна необхідність врегулювання торгових суперечок».

Нагадаємо, 1 червня набули чинності імпортні мита, введені Китаєм у відповідь, щодо понад 5000 товарних позицій зі США на загальну суму 60 мільярдів доларів.

Раніше експерти погіршили прогноз зростання ВВП України.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: