Лавров назвав умови переговорів з Україною

Читать на русском
Перед тим, як збиратися в нормандському форматі, потрібно виконати попередні домовленості, наголосив глава МЗС РФ.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що говорити про організацію зустрічі президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського поки не доводиться.

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК, передає Слово і Діло.

«Ми поки навіть не знаємо, яка політика буде у нового керівництва України на напрямку мінських домовленостей і в цілому на російському напрямку. Звідти лунають досить розмиті сигнали. Наприклад, що треба проводити референдум про те, чи відновлювати переговори з Росією», - зазначив Лавров.

За словами глави МЗС РФ, він «навіть не зрозумів, про які переговори йдеться», тому що переговори про Донбас в рамках Контактної групи і «нормандського формату» в Москві не вважають переговорами з РФ.

Лавров наголосив, що йому також незрозуміло, з яких позицій і на чому буде базуватися продовження роботи «нормандської четвірки».

«Якщо з чистого аркуша, то це не вийде», - прокоментував він пропозицію України щодо референдуму про необхідність переговорів з Росією.

Мир з Росією. Чи потрібно проводити референдум і чим це загрожує?Винести питання про мир з Росією на референдум. Такий варіант розглядає команда Зеленського, розповів глава АП Андрій Богдан. Чи доречно це, поговорили з експертами.

Лавров додав, що перед початком планування нової зустрічі в «нормандському форматі», треба спочатку виконати попередні домовленості, які були досягнуті за останні чотири роки.

Російський міністр також позитивно відзначив пропозиції колишнього президента України Леоніда Кучми, якого повторно призначили главою української делегації в тристоронній контактній групі щодо Донбасу.

Раніше глава адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що питання про досягнення мирних домовленостей з Росією має розглядатися не тільки політиками, але і всім народом України.

Зеленський пізніше пояснив, що винесення питання про можливе укладення мирних домовленостей з РФ на референдум не має законодавчої ініціативи, а є способом з'ясувати думку суспільства.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: