Європарламент оголосив результати виборів

Читать на русском
У Європейському парламенті, після закриття усіх виборчих дільниць у країнах Євросоюзу оголосили остаточний розклад сил на найближчі п'ять років у результаті виборів, які выдулися в неділю, 26 травня.

У Європейському парламенті, після закриття усіх виборчих дільниць у країнах Євросоюзу оголосили остаточний розклад сил на найближчі п'ять років у результаті виборів, які выдулися в неділю, 26 травня.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляється на офіційний сайт ЄП.

З 751 місця в Європарламенті найбільшу кількість, 178 місць, отримала Європейська народна партія (EPP), на другому місці Прогресивний альянс соціалістів і демократів (S&D) - 152 місця, на третьому - Альянс лібералів і демократів для Європи (ALDE&R) зі 108 мандатами. Далі місця розподілилися так: Група зелених/Європейський вільний альянс (Greens/EFA ) - 67 місць; Група європейських консерваторів і реформістів (ECR) - 61; Конфедеративнае група Європейських об'єднаних лівих і Нордичних зелених лівих (GUE/NGL) - 39; Європа свободи і прямої демократії (EFDD) - 53; Група Європи націй і свободи (ENF) - 55; депутати, що не приєдналися до інших політсил - 7 місць.

Крім того, в прес-службі Європарламенту відзначили рекордну за останні 20 років явку на виборах в Європейський парламент - у 27 країнах ЄС без Великої Британії вона становила близько 51 відсотка, а разом із даними шодо явки в Сполученому Королівстві загальний показник становитиме від 49 до 52 відсотків.

Нагадаємо, явка на виборах до Європарламенту в Польщі склала 43%, що стало рекордним показником для вибрів до ЄП. Зокрема, на минулих виборах євро депутатів обирало лише 23,8% польських виборців.

Як відомо, у Німеччині на виборах в Європарламент лідирує блок ХДС/ХСС.

А в Франції на виборах в Європарламент лідирує партія Ле Пен.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал