План роботи Ради: дата інавгурації, реформа парламенту та питання інформатизації

Читать на русском
Верховна рада має намір продовжувати реформувати парламент, розглянути питання паливно-енергетичного комплексу, місцевого самоврядування та інформатизації.

Верховна рада має намір продовжувати реформувати парламент, розглянути питання паливно-енергетичного комплексу, місцевого самоврядування та інформатизації.

Про це свідчить опублікований план роботи ВРУ на 14-17 травня, пише «Слово і Діло».

Крім того, очікується, що протягом поточного тижня парламент визначить дату інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського і розблокує підписання закону про державну мову.

Чи допрацює Рада до кінця каденції та чого чекати від Зеленського?У команді новообраного президента допускають розпуск Ради й хочуть провести інавгурацію 19 травня. ВР не бачить підстав для дострокових виборів і наполягає на іншій даті для церемонії – 28 травня. Чи вдасться уникнути розпуску, знають експерти.

У вівторок, 14 травня, депутати мають намір почати роботу з блоку питань паливно-енергетичного комплексу. У тому числі розглянуть два законопроекти про використання ядерної енергії та один - про поводження із радіоактивними відходами (друге читання).

Далі - досить об'ємний перелік питань про включення до порядку денного сесії. У тому числі проект звернення до міжнародної спільноти щодо засудження порушення прав корінних народів в Російській Федерації. Утринадцяте в порядку денному - два варіанти законопроекту про заборону викладати пачки сигарет у магазинах. Після цього в плані роботи питання місцевого самоврядування, зокрема про призначення позачергових виборів сільських і селищних голів.

Парламент має намір розглянути в першому читанні три варіанти проектів про професійну передвищу освіту. У Верховної ради буде можливість остаточно встановити кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування могил українських військовослужбовців, які загинули під час бойових дій на Донбасі, а також штрафи за неправомірне носіння військової форми або нагороди.

На порядку денному є законопроект, спрямований на безперебійне постачання електроенергії місцевим комунальним підприємствам за передбаченими тарифами (перше читання). Якщо встигнуть, народні обранці спробують перейменувати ряд населених пунктів, зокрема місто Переяслав-Хмельницький Київської області.

Середа, 15 травня, має бути присвячена ратифікації (відзначимо, на практиці у народних депутатів вже давно не виходить продуктивно розглянути ратифікацію в середу). На цей раз в плані роботи - ухвалення домовленостей із Австрією про взаємний доступ на ринки праці членів сімей співробітників дипломатичних представництв і консульських установ; ратифікація змін до угод із Туреччиною і Великою Британією про уникнення подвійного оподаткування.

Верховна Рада має намір запланувати декілька парламентських слухань та розглянути проекти постанов про рекомендації слухань, які вже пройшли. На порядку денному є ряд проектів постанов про зміну і встановлення меж населених пунктів та внесення змін до адміністративно-територіального устрою областей. У другій половині дня депутати працюватимуть в комітетах, фракціях і групах.

На четвер, 16 травня, заплановано продовження реформування парламенту, зокрема розгляд у другому читанні законопроектів про скорочення кількості комітетів ВРУ та розподіл посад у комітетах за принципом д'Ондта.

У першому читанні зможуть розглянути законопроект про протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. На четвер перенесли ряд ратифікацій, зокрема про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва і розповсюдження фільмів Eurimages, а також затвердження угод із Аргентиною про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, видачі порушників, передачі засуджених осіб.

Парламент планує приділити увагу питанням інформатизації, в тому числі законопроекту № 3549-1, який передбачає створення держрегулятору з повноваженнями встановлювати тарифи на мобільний та інтернет-зв'язок. Також у плані роботи - проекти законів про радіочастотний ресурс, про публічні електронні реєстри.

У зв'язку з прийняттям закону «Про електронні довірчих послуги» хочуть внести зміни до Податкового та Митного кодексів. В черговий раз планується розглянути ратифікацію угоди з США про відкриття інформації про рахунки американців в Україні (застосування закону Сполучених Штатів FATCA) і внести зміни до чинного законодавства в зв'язку із цим.

У першому читанні парламентарії мають намір розглянути законопроект, який дозволить громадянам подавати заяви про шлюб, розлучення тощо в електронному вигляді, а також скоротити терміни розгляду документів. Також планують зробити крок до посилення відповідальності за керування авто в нетверезому стані.

У п'ятницю, 17 травня, традиційно відбудеться «Година запитань до уряду» і зачитають депутатські запити.

Раніше Рада підтримала за основу законопроект про ТСК.

Також нагадаємо, 25 квітня Рада ухвалила «мовний» закон.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...