Іран відмовився від частини зобов'язань за ядерною угодою

Читать на русском
Іран відмовляється від деяких зобов'язань, прописаних в міжнародній ядерній угоді 2015 року, з якої рік тому вийшли США. Таке рішення ухвалила Рада національної безпеки.

Іран відмовляється від деяких зобов'язань, прописаних в міжнародній ядерній угоді 2015 року, з якої рік тому вийшли США. Таке рішення ухвалила Рада національної безпеки.

Як пише «Слово і Діло», у заяві ради, поширеній державним агентством IRNA вказується, що Іран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань щодо обмежень на запаси збагаченого урану і важкої води.

ЄС запровадив додаткові санкції проти ІрануЄвропейський Союз (ЄС) запровадив санкції щодо двох громадян Ірану і однієї іранської компанії.

«Країнам-підписантам буде дано 60 днів для виконання своїх зобов'язань, особливо в банківській сфері і сфері нафтових родовищ. Тим часом, якщо вони не виконають вимоги Ірану, Ісламська Республіка Іран припинить дотримання норм із збагачення урану і заходів з модернізації реактора на важкій воді Арак», - йдеться в заяві.

Також наголошується, що США після виходу з угоди «неодноразово вводили односторонні і незаконні санкції».

«Це очевидне американське знущання, на жаль, не була зустрінуто ніякими належними діями з боку Ради Безпеки або решти членів договору», - заявили в Тегерані.

Президент Ірану Хассан Роухані направив листи з відповідним рішенням всім держав-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації на всіх рівнях.

«Але Іран продемонструє рішучу і негайну реакцію на будь-які безвідповідальні дії, включаючи передачу в Раду Безпеки ООН або подальші санкції», - заявив Роухані.

Нагадаємо, Трамп на рік продовжив дію санкцій щодо Ірану.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал