Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку

Читать на русском
Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною націоналізацію Приватбанку та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною націоналізацію Приватбанку та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Про це пише «Слово і Діло», з посиланням на інформацію суда.

Наскільки ймовірне скасування націоналізації ПриватБанку та якими будуть наслідки?Господарський суд міста Києва 7 травня продовжить розгляд позову колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Міністерства фінансів про націоналізацію банку.

«Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «Приватбанк», та визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку», - повідомили в окружному суді міста Києва.

Розгляд даної справи тривав з червня 2017 року. Такий тривалий строк розгляду справи пов'язаний, зокрема, з загальним навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ та необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів.

«Підставами для ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ «КБ «Приватбанк» до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, та власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентований на законодавчому рівні», - розповіли у суді.

Таким чином, процедура націоналізації ПАТ «КБ «Приватбанк» була визнана судом безпідставною та такою, що здійснена з численними порушенням діючого на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави у право акціонерів Банку, у тому числі позивача, мирно володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері.

Раніше президент Петро Порошенко назвав можливі наслідки повернення ПриватБанку Коломойському.

Також нагадаємо, також президент звинуватив Данилюка в конфлікті інтересів в справі ПриватБанку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: