У МЕРТ заявили про зростання ВВП України

Читать на русском
У 2019 очікується уповільнення зростання ВВП до 2,5 відсотка. При цьому держбюджет-2019 побудований на прогнозі зростання економіки на 3 відсотка.

За перші два місяці 2019 року зростання реального валового внутрішнього продукту України в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 1,2%.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в повідомленні Мінекономіки у вівторок, 9 квітня.

Плацебо популізму: що буде з економікою після президентських виборівБудь-які вибори – завжди стрес для економіки. На хвилі популізму ситуація може здатися не такою вже й катастрофічною. Якими є реалії насправді, аналізував політолог Олександр Радчук.

Зазначається, що таку позитивну динаміку забезпечила активна діяльність будівельних підприємств і підприємств сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров'я і банківський сектор).

Зокрема, обсяги будівництва інженерних споруд зросли на 36,9%, нежитлових будівель - на 18,6%, а капвкладення зведеного бюджету збільшилися на 30,9%.

Водночас сукупний вимір діяльності реального сектора економіки - зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) за перші два місяці поточного року знизився на 0,5%.

МЕРТ вказує, що це краще за показник січня, коли зниження склало 1,5%, але гірше від підсумків двох місяців 2018 року, коли було зафіксовано зростання ЗІВ на 4%.

«Негативно на динаміку ЗІВ в січні-лютому впливало падіння в промисловості і торгівлі, викликане цілою низкою чинників: проведення поточних і капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і енергогенеруючих компаніях і несформованість пакета нових замовлень на початку року з боку окремих машинобудівних підприємств», - зазначає відомство.

Міністерство очікує, що за підсумками першого кварталу динаміка ЗІВ стане позитивною завдяки збереженню високого попиту на послуги будівництва, високого зовнішнього попиту, збільшення платоспроможності населення на тлі зростання соціальних гарантій.

Як відомо, в 2018 році зростання економіки України прискорилося до 3,3% з 2,5% в 2017 році і побив рекорд за сім років. Водночас очікується, що в 2019 році зростання ВВП знову сповільниться до 2,5%.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал