Гройсман розповів про досягнення децентралізації

Читать на русском
До осені наступного року, за словами прем'єр-міністра, об'єднані громади повинні бути створені по всій країні.

Створення місцевих громад в Україні має завершитися до осені 2020 року.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Україна, пише «Слово і Діло».

Перший етап децентралізації завершився. Чого досягли та що гальмує створення ОТГ?Уряд України на засіданні в середу, 23 січня, затвердив план заходів щодо реалізації другого етапу реформи децентралізації. Підбили підсумки першого етапу реформи фахівці.

За його словами, на 70% території країни вже пройшла децентралізація, на 30% - ще ні.

«Я вважаю, що крайній термін, коли ми повинні утворити об'єднані громади, дієві, там, де може бути школа, садок, нормальна дорога, клуб, підприємство - це не пізніше виборів місцевих громад, які відбудуться восени 2020 року. І це важливо, це в принципі мета. Ми в січні оновили план децентралізації на нові п'ять років, і він це передбачає», - зазначив Гройсман.

За його словами, приклади успішних практик місцевого самоврядування вже можна побачити в багатьох областях.

«Тобто ідея, з якою я прийшов працювати в центральну владу, - змінити систему управління державою на базі того, щоб усе концентрувалося на місцях, - це зараз відбувається», - наголосив глава уряду.

Відповідаючи на питання, чи набереться 300 голосів в парламенті за зміни до Конституції щодо децентралізації, Гройсман зауважив, що дуже хотів би цього.

«Я можу сказати, що для мене це є одним з фундаментальних питань, за які я буду боротися, ми доб'ємося того, що буде триста», - заявив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, в січні Кабмін оголосив про другий етап децентралізації, результатом якої повинно стати проведення місцевих виборів у 2020 році на новій основі.

Як повідомлялося, в Євросоюзі вважають децентралізацію найуспішнішою реформою в Україні. Головним досягненням реформи, за словами Гройсмана, є зростання місцевих бюджетів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: