Чому Кремль знову заговорив про роздачу паспортів РФ на Донбасі?

Читать на русском
Олег Саакянполітолог

РФ не піде на роздачу паспортів. Ці території й люди є лише інструментом для розхитування та дестабілізації ситуації.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Олег Саакян, оцінюючи інформацію про наміри РФ видавати свої паспорти на окупованих територіях.

«Скоріш за все, повернення до теми російських паспортів вмотивоване виборчим процесом в Україні. Таким чином, створюється інформаційний привід, через який можна впливати на інформаційне поле виборчої кампанії, її перебіг», – зазначив Саакян.

Це чіткий месидж людям на окупованих територіях, що їх підтримує РФ, апелювання до того міфу, який був від початку російської агресії про те, що в Донецьку та Луганську повторюється нібито кримський сценарій, додав він.

«Люди на окупованих територіях дуже розчаровані. Цілком імовірно, що частина людей бачать вихід із ситуації в поверненні в нормальне річище, зокрема, шляхом участі у виборах як можливості наблизити зміну ситуації. І тут РФ потрібно дати свій месидж, щоб перебити потік, пов'язаний з українськими виборами. Для цього Кремль може спускати таку інформацію», – пояснив політолог.

До того ж, за його словами, це інструмент за принципом «купи-продай козу» для міжнародних медіа та західних політиків.

Окуповані території Донбасу: що обіцяють у програмах кандидати в президентиМайже всі кандидати в президенти України в програмі обіцяють повернути окуповані території Донбасу.

РФ піднімає ставки на порожньому місці для того, щоб створити дискусійне поле, навіть віртуальне та заочне, щоб можна було говорити «чи нова українська влада пішла б на це, а за яких умов» тощо. Росія створює симулякр навколо надуманої теми. Самі створюють проблему і потім самі ж намагаються залучити всіх до її вирішення, уточнив він.

«Для РФ на сьогодні люди з окупованих території – серйозна криміногенна соціальна проблема. Вже є серйозні приклади дискримінації, неприйняття їх з боку росіян. Тому в разі видачі документів РФ це лише створить додаткове напруження на прикордонних до окупованих російських територіях. Росія на це не піде», – резюмував Олег Саакян.

За інформацією проросійських ЗМІ, роздача паспортів почнеться вже з квітня цього року.

Що обіцяють кандидати в президенти з приводу відносин України з Росією, можна дізнатися, пройшовши наш тест.

Яке бачення кандидатів щодо деокупації та повернення анексованого Криму до складу України – за посиланням.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал