Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Сергій Мельник

Читать на русском
Слово і Діло розбиралосЬ, як народний депутат Сергій Мельник виконує обіцянки протягом своєї каденції.

Час підбити підсумки роботи Верховної ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізує рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Сергій Мельник (фракція «Блоку Петра Порошенка»).

Мельник був обраний до Верховної ради восени 2014 року за одномандатним виборчим округом №187 (Хмельницька область). За час своєї каденції депутат дав 24 обіцянки, виконав 6 із них (25%), ще 6 – провалив.

У своїй передвиборчій програмі Мельник обіцяв запровадити механізм відкликання народних депутатів. Але виконувати цю обіцянку депутат не ризикнув і відповідний законопроект не ініціював.

Також парламентар не виконав обіцянку забезпечити ухвалення державної програми з будівництва дитячих садків. Незважаючи на те, що Мельник сприяв виділенню субвенцій з державного бюджету на реконструкцію дошкільного навчального закладу №3, обіцяну програму він так і не створив.

У програмі нардеп давав обіцянку домагатися придбання до 2017 року 60 тролейбусів за рахунок державної цільової програми розвитку міського електротранспорту. Після перевірки «Слово і Діло» з'ясувало, що в 2014 році Хмельницький отримав два нових тролейбуси (до того, як Мельник дав обіцянку), в 2015-му – ще чотири, в 2016-му – закупили 10 тролейбусів. Таким чином, із вересня 2014 року до січня 2017-го було закуплено 14 машин, а не 60, як обіцяв Мельник.

Обіцяв Мельник скасувати спеціальні пенсії й встановити єдині для всіх громадян правила нарахування пенсії (розмір залежатиме виключно від зарплати й трудового стажу). У 2017 році Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Згідно з документом, державні службовці, судді, прокурори, науковці, освітяни та інші категорії громадян, які отримували спеціальні пенсії, втрачають право виходу на пенсію «за вислугою років», а виплати нараховуватимуться за загальними правилами.

Крім того, Мельник виконав обіцянку сприяти розширенню повноважень територіальних громад. Наприкінці 2014-го він підтримав законопроекти, які дозволили розпочати процес фінансової децентралізації. Зокрема, була розширена доходна база місцевих бюджетів і збільшена кількість платежів, що залишаться в повному розпорядженні бюджетів.

У процесі виконання в Мельника залишаються ще 12 зобов'язань. Зокрема, він обіцяв запровадити механізм усунення президента України з посади в порядку імпічменту. Але поки відповідний законопроект до парламенту не вносив.

Була в Мельника обіцянка підвищити якість надання освітніх послуг шляхом затвердження стандартів. Народний депутат підтримав реформу освіти, до законопроекту він подав дві поправки, які стосувалися стандартів: одна була частково врахована, ще одну відхилили.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...