Україна залишає за собою право створювати ракетне озброєння – МЗС

Читать на русском
Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності.

Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння.

Про це йдеться в коментарі МЗС України у зв’язку з Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), передає «Слово і Діло».

«Верховна Рада ніколи не ратифікувала згадану угоду, але Україна неухильно дотримувалась положень ДРСМД фактично на добровільній основі. У цьому зв’язку, факт порушення положень Договору Росією, яка є його повноцінною стороною, є особливо обурливим», - заявляють в МЗС.

Зазначено, що потенційний військовий тиск РФ на європейських членів НАТО через вихід з ДРСМД, метою якого є встановлення тотального контролю Москви над широким регіоном від Балтії до Середземного моря, створює серйозну загрозу всьому європейському континенту.

Путін вивів РФ із ракетного договору. Наскільки це небезпечно?Путін підписав указ про призупинення Російською Федерацією виконання Договору між СРСР і США про ліквідацію їх ракет середньої дальності й меншої дальності.

«Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у тому числі відповідне ракетне озброєння», - йдеться в документі.

В міністерстві зазначили, що Україна спільно з американськими партнерами засудила розробку та випробування РФ балістичної ракети РС-26 «Рубеж» на дальність близько 2200 км, а також розширення бойових можливостей оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М», зокрема через модернізацію крилатих ракет, що входять до його складу.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна рішуче рухається в НАТО і продовжує розробляти нове озброєння, в тому числі ракети.

Нагадаємо, в лютому Україна представила ракетні комплекси на виставці в ОАЕ. Демонструвалися моделі наземного комплексу крилатих протикорабельних ракет Нептун і високоточної системи залпового вогню Вільха.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: