САП повідомила про підозру «викритим» ГПУ екс-чиновникам «Укргазвидобування»

Читать на русском
Антикорупційні правоохоронні органи затримали колишніх чиновників Укргазвидобування, яких викрили у хабарництві.

Співробітники Служби безпеки під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали і повідомили про підозру колишніх чиновників ПАТ «Укргазвидобування» Володимиру Микитіну та Олександру Гордієнку.

Про це журналісту «Слова і Діла» розповіли в САП.

Як відомо, генеральний прокурор Юрій Луценко ще 20 грудня 2018 року повідомив про затримання Микитіна і Гордієнка. Тоді вони обіймали посади начальника механіко-енергетичного департаменту і директора з підготовки та транспортування газу «Укргазвидобування» відповідно. Пізніше їх звільнили з посад.

Однак, як з'ясувалося з судового рішення, цих осіб ніхто не затримував і про підозру їм не повідомляв. Під час обшуку в одного з них знайшли понад 174,5 тисяч доларів, з яких суд зняв арешт.

Як відомо, вказана справа була розпочата за матеріалами Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України. За даними СБУ, начальник механіко-енергетичного департаменту ПАТ «Укргазвидобування» Микитін спільно з директором із підготовки та транспортування газу ПАТ «Укргазвидобування» Олександром Гордієнком організували схему систематичного отримання неправомірної вигоди від представників підприємств, що спеціалізуються на реалізації професійної техніки для потреб нафтогазовидобувної сфери. Зазначені нібито хабарі вони отримували за сприяння й неперешкоджання в участі в закупівлях «Укргазвидобування», виконання вже укладених договорів із постачання обладнання для потреб держкомпанії та незастосування штрафних санкцій за прострочення термінів поставок обладнання, передбачених договорами.

Крім того, СБУ встановила, що чиновники «Укргазвидобування» за посередництва директора та засновника ТОВ «Торговий дім «МІК Трейд» Сергія Шаповалова отримують неправомірну вигоду від засновника ТОВ «МІК» Олега Мітрохіна за неперешкоджання останньому в здійсненні поставок нафтогазовидобувного обладнання, проведенні своєчасної оплати, незастосуванні штрафних санкцій за договорами, укладеним між ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «МІК», загальною вартістю 222,4 млн грн.

За даними СБУ, Микитін і Гордієнко за вказаною схемою отримали хабарів на суму 1 млн дол. Як вказується, до цієї суми неправомірної вигоди також входить винагорода за протиправне зменшення штрафних санкцій до ТОВ «МІК» із 7 млн грн до 1 млн грн. До того ж правоохоронці вважають, що Микитіну у вигляді хабара Мітрохін передав Toyota Land Cruiser 200 2015 року випуску.

У спецслужбі також є дані, що звільнені чиновники «Укргазвидобування» могли отримати хабарів на 6,3 млн грн від голови наглядової ради ПАТ «Черкаський автобус» Олександра Дороша за посередництва товариша Микитіна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал