В Україні стартувала автоіндексація пенсій

Читать на русском
Для понад 10 млн пенсіонерів з 1 березня проведуть автоматичну індексацію пенсій. Підвищення, в середньому, складе 255 гривень.

З 1 березня 2019 року для понад 10 мільйонів пенсіонерів буде проведено автоматичну індексацію пенсій, підвищення, в середньому, складе 255 гривень.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Голос України.

Мураєв обіцяє індексацію пенсійСказано 15 січня 2019 р.Статус обіцянки: Архів

«Перерахунок пенсій буде здійснюватися 1 березня кожного року на основі двох показників: 50% рівня інфляції за попередній рік і 50% зростання середньої зарплати. Крім того, індексація пенсії буде відбуватися після зростання мінімального прожиткового мінімуму», - зазначив він на засіданні уряду.

Своєю чергою, міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що 1 березня під час щорічної індексації пенсії автоматично будуть перераховані для 10,2 млн пенсіонерів.

«Середній розмір підвищення складе 255 гривень, а мінімальний - 100 гривень, тому індексація є диференційованою і не однаковою для всіх», - уточнив він.

Рева також нагадав, що 1,9 млн пенсіонерів з мінімальними і нижче за мінімальні пенсіями, які мають повний страховий стаж, отримають одноразові виплати по 2410 гривень. За його словами, ці виплати будуть здійснюватися в березні і квітні двома частинами.

Як пояснив міністр, гроші на одноразові виплати надійшли за рахунок коштів від розмитнення автомобілів на іноземних номерах, так званих «євроблях».

Напередодні в Кабміні повідомили, що з 1 березня пенсії зростуть для 10,2 мільйона громадян, в середньому, на 255 гривень.

Згідно з даними Мінфіну, за минулий рік пенсії в Україні зросли на 166 гривень. При цьому середня пенсія не перевищує 100 доларів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: