У «Нафтогазі» підрахували відсотки, які набігли за рік заборгованості «Газпрому»

Читать на русском
Заборгованість російського Газпрому перед українським Нафтогазом за рік збільшилася майже на 200 мільйонів доларів.

Заборгованість російського Газпрому перед українським Нафтогазом зросла майже на $200 мільйонів.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко, повідомляє в четвер, 28 лютого прес-служба компанії.

Зазначено, що причиною цього він назвав невиконання росіянами рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про виплату $2,56 млрд Україна.

«Ми змусимо Газпром виконати рішення арбітражу за транзитною справою і заплатити нам $2,6 млрд плюс відсотки, яких за рік набігло майже $200 млн», - заявив Вітренко.

Раніше українська компанія ініціювала процес виконання рішення арбітражу шляхом примусового стягнення боргу Газпрому в юрисдикції Нідерландів, Великобританії, Швейцарії, США та Люксембургу. Зокрема, в ряді країн активи російського монополіста заморожені рішеннями судів, ведеться робота з приєднання інших держав до справи стягнення боргів Газпрому.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром доплатити Нафтогазу понад 4,6 млрд доларів США за недодані обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад 2 млрд доларів США. У підсумку за результатами двох арбітражних спорів між компаніями щодо поставок і транзиту газу Газпром має доплатити НАК 2,56 млрд доларів.

У липні 2018 року Нафтогаз подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти Газпрому. Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу з березня 2013 року, також від російської сторони потрібне відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський Газпром, своєю чергою, подав позов про розірвання з Нафтогазом контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж об'єднав обидва позови в одну справу.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: