10 днів до завершення пільгового режиму: що буде далі з «євробляхами»

Читать на русском
Ілля НесходовськийЕксперт «Реанімаційного пакету реформ»

Пільговий період для розмитнення авто вже не продовжать. Для того, щоб продовжили пільговий період, потрібно, щоб були суттєві протести власників авто на єврономерах. Мабуть, лише в такому разі, розуміючи, що перед виборами це може негативно вплинути на чинну владу, міг би бути пролонгований пільговий період. Інших підстав чи бажання влади поки не видно.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів експерт «Реанімаційного пакета реформ» Ілля Несходовський, оцінюючи умови розмитнення авто на іноземній реєстрації.

«Після завершення пільгового періоду авто на єврономерах ще можуть бути розмитнені, але вже без знижки. Вже буде повна ставка, людям доведеться заплатити більше. Надалі, ймовірно, зупинятимуть автомобілі, спочатку робитимуть попередження, а потім уже застосовуватимуть штрафи до тих, хто керує таким автомобілем», – зазначив Несходовський.

За його словами, кошти йдуть до Пенсійного фонду згідно із законом. Наразі ДФС відзвітувала про 5 млрд грн, які надійшли від розмитнення таких авто.

Розмитнення авто на єврономерах: нові акцизи та штрафи для «євробляхерів»Щоб безперешкодно ввезти в Україну 14-річну Renault Laguna, її власник заплатив понад 40 тисяч гривень зборів. Митники вважають, що він заощадив.

Експерт уточнив, що є певна різниця в часі від отримання коштів, адже спочатку вони акумулюються митною службою, а потім перераховуються до ПФ.

«Сам ПФ говорить про 4,5 млрд грн, які надійшли від розмитнення авто. Ймовірно, загальна сума буде вдвічі більшою. Попри те, що часу мало, сума може сягати близько 8-9 млрд грн», – підкреслив експерт.

На його думку, умови розмитнення доволі прийнятні. Важливо, що навіть були внесені зміни щодо оцінки вартості авто, відповідно, розмитнення відбувалося за вказаною в документі вартістю.

«Якби правила, що були ухвалені, були з меншими ставками, навряд чи це суттєво збільшило б надходження. Очікується, що кількість розмитнених авто за цією процедурою буде десь 80% від тих, які завезені з порушенням митних правил. Тобто це означає, що ставка прийнятна для більшості людей. Звичайно, є категорія, яка не змогла заплатити. Таке авто або намагаються продати, або ж залишають за кордоном», – пояснив фахівець.

Загалом, якщо говорити про правила, які мали би бути ухвалені, то акциз мав би дорівнювати нулю, наголосив він.

«Але сума податку виходить із того, наскільки цей автомобіль реально шкодить екології. Віповідно, має бути встановлений екологічний податок, який би дозволив зрівняти європейський автомобіль, що ввезли 10 років тому, й радянський чи російський, який більше шкодить екології», – резюмував Ілля Несходовський.

«Слово і Діло» розібралось, як діє базова ставка, скільки це коштуватиме та які штрафи загрожують порушникам пільгового періоду.

Нагадаємо, 22 лютого спливає термін пільгового розмитнення авто на єврономерах з оплатою лише половини ставки акцизного податку.

Ще протягом трьох місяців можна буде оплатити штраф у 8500 грн, щоб закрити режим транзиту й перейти до оформлення автомобіля в режимі імпорту. При цьому власників авто на єврономерах не притягатимуть до відповідальності за прострочення тимчасового ввезення або транзиту, ухилення від сплати митних платежів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: