Як змінювався рівень безробіття в Україні за останні шість років

Читать на русском

Напередодні президентських виборів буквально кожен кандидат обіцяє українцям нові робочі місця (хто два, а хто й п'ять мільйонів) та гідну зарплату. Обіцянки дуже актуальні, хоча рівень безробіття в Україні й скоротився за останні роки, але все одно залишається високим. «Слово і Діло» розбиралось, як це показник змінився за останні п'ять із половиною років.

Варто відзначити два фактори, які не змінюються: рівень безробіття серед міського населення вищий, ніж серед сільського. Крім того, в Україні більше безробітних жінок, ніж чоловіків.

Станом на вересень 2013 року в країні було 422,1 тисячі зареєстрованих безробітних (на чверть менше, ніж на початку року), відтоді ця цифра пішла на спад. У вересні 2014-го безробітних було 418,1 тис., в 2015-му – 407,4 тис., в 2016-му – 341,5 тис., в 2017-му – 303 тис.

Станом на вересень минулого року кількість безробітних українців становила 287,1 тис., з них 167,2 тис. жінок і 119,9 тис. чоловіків. У місті мешкали 175,6 тис. безробітних, а в сільській місцевості – 111,5 тис.

У вересні минулого року на одне робоче місце претендували три безробітні особи, в той час як роботодавцям потрібно було зайняти 97 тис. вільних місць. Найвища конкуренція була зафіксована в січні 2016 року, коли на одне робоче місце претендували 16 безробітних, а роботодавці потребували лише 31,3 тис. працівників.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, «Слово і Діло» поцікавилося в експерта, чи потрібен Україні перехід на чотириденний робочий тиждень.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал