Нацбанк прокоментував рівень інфляції у січні

Читать на русском
У НБУ зазначили, що базова інфляція в січні сповільнилась до 8,3 відсотка в річному вимірі.

У НБУ зазначили, що базова інфляція в січні сповільнилась до 8,3% в річному вимірі. Показник інфляції в січні відповідав траєкторії прогнозу Національного банку України.

Як пише «Слово і Діло», про це в понеділок, 11 лютого, повідомляється на сайті НБУ.

НБУ оприлюднив прогноз інфляції на найближчі рокиГоловним фактором, який обумовить зростання цін у 2019 році, буде підвищення тарифів і заробітних плат, що збільшуватимуть виробничі витрати бізнесу й стимулюватимуть споживчий попит.

Зазначається, що поточна динаміка споживчої інфляції і її складових свідчать про ослаблення інфляційного тиску.

Як повідомляється, базова інфляція (характеризує зміну продовольчих товарів з високим ступенем обробки, непродовольчих товарів за винятком палива, а також послуг, ціни на які не регулюються адміністративно - ред.) у січні сповільнилась до 8,3% в річному вимірі.

У січні знизилися темпи зростання цін на послуги (до 14,2% г/г). Зокрема, сповільнилося подорожчання послуг в закладах громадського харчування, туристичних, медичних, страхових і фінансових послуг, а також послуг з утримання будинків і прибудинкових територій. Зате темпи зростання цін на послуги культури та спорту, хімічне чищення, інтернет збільшувалися.

Ціни на непродовольчі товари також продовжили уповільнюватися (до 3,4% г/г) перш за все завдяки зміцненню обмінного курсу гривні. Так, низькими темпами зростали ціни на побутову техніку, меблі, фармацевтичні товари, одяг і взуття. Водночас ціни на автомобілі не змінилися в порівнянні з січнем 2018 року, а на телевізори та комп'ютерну техніку - навіть знизилися.

Річні темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки (9,5%) практично не змінилися в порівнянні з груднем. При цьому уповільнення подорожчання м'ясних продуктів нівелювало прискорення зростання цін на сири і кисломолочні продукти.

Зростання цін на сирі продукти харчування в січні прискорилося (до 4,0% г/г): дорожчали овочі борщового набору, а також борошно. З іншого боку, продовжували дешевшати фрукти. Крім того, істотно знизилися ціни на яйця.

Ціни на паливо в січні знизилися (на 1,9% г/г) завдяки падінню світових цін на нафту в попередні місяці і зміцненню курсу гривні.

«Національний банк очікує, що жорстка монетарна політика і надалі буде сприяти поступовому зниженню споживчої інфляції і її поверненню в межі цільового діапазону 5% плюс/мінус 1 п.п. в середньостроковій перспективі», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, за даними Держстату, споживчі ціни в Україні в порівнянні з груднем 2018 року зросли на 1%.

Як відомо, НБУ прогнозував інфляцію на рівні 6% ± 2 п.п. на кінець 2018 року, але зростання цін перевищило очікувані параметри, досягнувши 9,8%, що є мінімальним показником за п'ять років.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал